Plus
Proovige preemiumkontot
0   Asja
#
0,00 €
Palun lisage toode oma ostukorvi, et teha ost
vaata
Tootjad
7 Asja

Auto heliisolatsioon mõjutab positiivselt sõidu mugavust ja ohutust. See summutab tänavalt kõlavad helid, mootori ja teiste auto mehhanismide ümina. Tänu sellele saab juht keskenduda sõiduki käsitsemisele, ilma et müra teda häiriks.

Auto heliisolatsiooni tüübid

Paigalduskoha alusel:

  • Osaline. See on paigaldatud ainult autoosadele, millest kõige enam soovimatut müra kostub. Näiteks saab seda paigaldada ainult ukseavasse, tagarataste koobastesse, pagasiruumi põrandale.
  • Täielik. Uksed, kapotialune ruum, pagasiruum, salongi põrand ja teised sõiduki elemendid on  kõik kaetud müra isoleeriva materjaliga.

Kataloogid sisaldavad nelja tüüpi tarvikuid, mis aitavad vähendada müra auto sees:

  • Vibratsioonisummutid. Neid toodetakse kasutades bituumeni ja butüülkummi ning need on kinnitatud otse metalli kereosadele. Need absorbeerivad mootori, käigukasti ja vedrustuse mehaanilisi vibratsioone ja kaitsevad komponente korrosiooni eest. Vibratsioonisummutid valitakse vastavalt kehaosale: kapotil, uste ja katuse jaoks peab selle paksus olema 1-2 mm, rattakoobaste ja mootori juures- 2-3 mm.
  • Heliisolaatorid. Need on poorsed või kiulised tooted, mis peegeldavad hästi heli. Neid saab valmistada vahtpolüetüleenist, polüuretaanist ja kunstlikust või looduslikust vildist. Need on paigaldatud  pärast vibratsioonisummuteid, kui teine kiht ja need tagavad külmakindluse. Sellisel auto heliisolatsioonil võib olla fooliumkate, mis suurendab selle vastupidavust niiskuse ja mehaanilise mõjude suhtes.
  • Helisummutid. Need on pehmed väga poorsed ja avatud struktuuriga tooted, mis suudavad hajutada helilaineid. Enamik neist on toodetud vahtkummist või vahtpolüuretaanist.
  • Kriiksumisvastased tihendid. Need katavad vahed armatuurlaual ja reguleerimisnuppude vahel, samuti kohtades, kus dekoratiivsed salongielemendid ühinevad. Vahustatud polüetüleeni ribasid või kummi saab kasutada, kui varjatud osade tihendeid; nähtavate jaoks on olemas sünteetilise kangast valmistatud elemendid.

Nõuanded auto heliisolatsiooni kasutamise kohta

  1. Selliste materjalide paigaldamine on suur töö, mis nõuab spetsiaalseid tööriistu, sealhulgas soojuspüstolit ja rullikut. Soovitatav on usaldada see protseduuri autoteeninduse spetsialistile.  
  2. Iseseisva paigalduse korral järgige rangelt tootjapoolseid soovitusi. Parem on alustada siledatest pindadest, näiteks pagasiruumi põrandast.
  3. Selleks, et muuta heliisolatsiooni tihedaks ja osade külge kinnituvaks eemaldage mustus, korrosiooniplekid ja spetsiaalse keemia abil osadelt rasvained.
  4. Eelistatav on fooliumiga kaetud materjalide paigaldamisel kanda kaitsekindad. See vähendab lõigete ohtu.

AUTODOC: mugav internetist ostmine

Saate osta heliisolatsiooni matte ja teisi auto müra vähendavaid tarvikuid oma e-poest kasumlikult. Oleme seadnud kõikide toodete madala hinna ja korraldame regulaarseid kampaaniaid, mis võimaldavad raha säästa. Selleks, et osta kõrge kvaliteediga autotarvikuid  soodsalt tehke internetitellimus kohe praegu.

loader Palun oodake...