Plus
Proovige preemiumkontot
0   Asja
#
0,00 €
Palun lisage toode oma ostukorvi, et teha ost
vaata
Valige kategooria
Tootjad
394 Asja

Katuseraamid on paigaldatud ehitusmaterjalide, lumelauapakendite ja teiste suuremahuliste esemete vedamiseks. Need lisatarvikud võimaldavad pagasiruumil tühjaks jääda ja paigaldada täiendava ladustamiskoha katuseboksi näol. Nii saate kõik, mida reisiks vajate kaasa võtta ilma vajaduseta haagise järele.

Katuseraamide tüübid

Tootjate kataloogides leiate erineva asetusega tooted:

 • Pikisuunalised. Autod on sageli selliste tarvikutega varustatud juba tehase poolt. Isegi kui teie auto pole nendega varustatud, võivad auto kerel olla selleks spetsiaalsed kinnitusavad.
 • Ristsuunalised. Reeglina on need lisavarustuses. Neid saab paigaldada sõiduki kere ülaossa või kinnitada pikisuunalistele lattidele.

Tootmismaterjali alusel võivad katuseraamid olla:

 • Metallist. Nad on väga vastupidavad. Terasetooted ei deformeeru nii lihtsasti ja alumiinium kaalub vähe.
 • Terasplastikust. Need on kerged ja odavad lisatarvikud, millel puudub löögikindlus.

Internetist saate osta tarvikuid, mis on:

 • Spetsiifiliste automarkide ja mudelite jaoks. Reeglina on neid tavaliste kinnitustega lihtne paigaldada.
 • Universaalsed. Need sobivad paljudele autodele. Nende paigaldamine on keerulisem, sest nõuab aukude puurimist.

Katuseraamide kasutusnõuanded

 1. Kui autotootja pole kinnitusi pakkunud, usaldage paigaldus spetsialistile. Kui need on olemas, eemaldage enne paigaldamist nende plastikust pistikud.
 2. Kui teostate paigalduse ise, puhastage ja eemaldage paigalduskohalt rasv. Märkige üles kohad, mida plaanite puurida. Värvi kaitseks katke külgmised pinnad värvimisteibiga.
 3. Eelnevalt on soovitatav eemaldada salongi lae polsterdus. Paigaldamise ajal kasutage silikoontihendit, et vältida vee sõidukisse sattumist.
 4. Katuseraamide kasutamisel ei tohi ületada tootja poolt määratud maksimaalset koormust. Vastasel juhul on oht auto kere deformeerumiseks.
 5. Veetav koorem tuleb jaotada ühtlaselt. Enne sõitmist kontrollige koormat ja latte, et need oleksid usaldusväärselt kinnitatud.

AutoDoc: mugav internetist ostmine

Meie e-poest saate osta katuseraame, kaste, pakiruumide organiseerijaid ja muud auto lisavarustust mõistliku hinnaga. Kui teil on küsimusi toodete omaduste, ostu-ja tarnetingimuste, käimasolevate kampaaniate kohta, siis kvalifitseeritud AutoDoc`i klienditeeninduse spetsialistid vastavad neile hea meelega ja aitavad teid õige valiku tegemisel.  Paigaldades oma nutitelefoni mobiilirakenduse, saate tellida parimaid tooteid, kus iganes asute.

loader Palun oodake...