Plus
Proovige preemiumkontot
0   Asja
#
0,00 €
Palun lisage toode oma ostukorvi, et teha ost
vaata
Valige kategooria
Tootjad
24 Asja

Põlemine võib tekkida auto juhtmete lühistest, liiklusõnnetusest või süütamise tagajärjel. Tulekustutid aitavad tule allikaid likvideerida. Paljude riikide seadusandlus kohustab autoomanikele selle aksessuaari olemasolu autos.  Selle olemasolu võimaldab mitte ainult minimeerida tulekahju tagajärgesid, vaid mõningal juhul ka päästa inimelusid.

Millist tüüpi auto tulekustuteid on olemas?

  • Süsinikdioksiid. Need kustutavad leegi seda jahutades. Neis sisalduv süsinikdioksiid lastakse välja oma enda rõhu all, mis on umbes 55 atm. Voolu temperatuur jääb vahemikku -70 kuni -90 ° C. Toimeaine pääseb raskesti ligipääsetavatele aladele, ei juhi voolu ega kahjusta autokerede värvikihti. Selliste tarvikute puuduseks on süsinikdioksiidi mürgituse ja külmakahjustuse oht. Seadme efektiivse töötamise õhutemperatuur jääb vahemikku -20 kuni +50 ° C.
  • Kuiv pulber. Need eraldavad peenet pulbrit, mis on gaasi poolt kokku surutud. Pinna katmisel katkestab aine hapniku juurdepääsu lämmatades nii tulekahju. Selliste seadmete eeliseks on asjaolu, et need on inimestele üsna ohutud. Puuduseks aga see, et pärast kustutamist jääb pulber autosse. Seadme töörõhk on 16-24 atm ja töötemperatuur jääb vahemikku -50 kuni +50 ° C. Kataloogis pakutavad pulberkustutid on jagatud:
  • Rõhu all töötavad. Liikumapaneva jõu tagab indikaatoriga lukustusseade, mis näitab vastavat väärtust. Need hakkavad töötama koheselt.
  • Kasseti abil töötavad. Aktiveerituna läbistab nõel kasseti ja väljastab gaasi. Kustuti tööle hakkamine võtab aega.

Tulekustutite omadused

  1. Kontrollige paaki kahjustuste suhtes regulaarselt. Mõrad paagis ja siserõhu madalad väärtused (kui sellele on paigaldatud sisseehitatud manomeeter on paigaldatud) annavad märku asjaolust, et seade tuleks välja vahetada. Selle kehtivusaeg on löödud korpusele.
  2. Asetage seade juhiistme lähedale. Sellisel moel saate tulekahju korral kustutit kiiresti kasutama hakata. See peaks olema usaldusväärselt kinnitatud.
  3. Ärge asetage seadet otsese päikesevalguse kätte.
  4. Ärge aktiveerige seadet tuleallikatele lähemal kui 2-3 meetrit. Tehes seda vältige seismist vastu tuult.
  5. Kustutage põhja alt avatus tuli ja niššidest - ülalt.
  6. Vältige aine sissehingamist paagist.

AutoDoc: mugav internetist ostmine

Meie e-poest saate osta tulekustuteid, esmaabikomplekte, ohukolmnurkasid ja teisi vajalikke tarvikuid taskukohaste hindadega. Palju tooted on kampaaniate ajal veelgi odavamad. Tehke tellimus internetist kohe praegu ja hakake raha säästma!

loader Palun oodake...