• SHOP
  • CLUB
Proovige preemiumkontot
0
Minu Garaaž
Lisa sõiduk
0
toodet #48-8469
0,00 €
Osta sooritamiseks lisage palun ostukorvi tooteid

Auto rehvid võrdlus: Michelin Pilot Sport 4 vs 4s

Sissejuhatuseks

Alljärgnevas artiklis vaatame, kumb osutub võitjaks meie suures rehvivõrdluses Michelin Pilot Sport 4 S vs Michelin Pilot Sport 4. Võrdleme nende mürataset, haarduvust, üldisi omadusi ning lisaks ka seda, milline on rehvi(mustri) iseloom ning milline on vastavaid rehve kasutades auto juhitavus. Seda kõike ikka selleks, et teie valikut rehve ostes lihtsustada: pole vahet, kumma kasuks teie isiklikult pärast selle artikli lugemist otsustate, kvaliteetsed ja odavad autorehvid leiate te meie veebilehelt oma sõidukile kindla peale.

Michelin Pilot Sport 4 S vs 4

Alustame rehvide võrdlust mõningate (väliste) sarnasustega. Esiteks: mõlema rehvi kohta võib julgelt öelda, et tegu on oma klassi tipuga ning mõlemad rehvid on loodud pakkuma suurepärast jõudlust maanteel, kusjuures neil on sama sügav muster ning sama suur diameeter ja rehvi ülaosa. Nii Michelin Pilot Sport 4 kui Michelin Pilot Sport 4 S turvisemuster on sümmeetriline ning nende rehvide õlaosa on kinnine, et tagada parim võimalik juhitavus.

Mõlemale rehvile on on omane DTR (“Dynamic Response Technology” ehk eesti keeles “dünaamilise reaktsiooni tehnoloogia), et pakkuda suurepärast haarduvust märgadel pindadel ja võimaldades juhil saada sõidukilt oma roolimisliigutustele võimalikult kiire ja tõhus reaktsioon. Rehvide valmistamisel kasutatud hüdrofoobsete räniühendite segu koos elastormeeridega ainult parandab rehvide suurepäraseid näitajaid märja ilmaga sõites.

Sarnased, kuid erinevad

Michelin Pilot Sport 4 ehituses kasutatakse lisaks aramiid- ja nailonrihma, mis aitab sellel rehvil kauem kesta, samas kui Michelin Pilot Sport 4 S rehvidel on veljekaitse, mis aitab teie sõidukile paigaldatud velgi erinevate vigastuste, näiteks äärekivide vastu sõitmise vastu kaitsta ning ka rehve endid paremini hoida. Muuhulgas on nende rehvide külgprofiili stiliseeritud, andmaks rehvidele eriti luksusliku ja kõrgklassilise sametise välimuse.

Nüüd aga jõuame välja ehk suurima erinevuseni, milleks on nende turvisemustri maapinnaga kokkupuuteala suurus võrreldes rehvimustris olevate soonte poolt jäetavate tühemikega. Nimelt on Michelin Pilot Sport 4 S rehvidel võrreldes oma konkurendiga suurem kontaktpind maaga, mille tulemusena pakub too rehv suurepärast pidamist nii märjal kui kuival maanteel, omades turvisemustris arvukalt kitsaid sooni. Samal põhjusel on selle rehvi pidamine parem ka jääle sattudes, samas kui lumme ekseldes pole tal oma konkurendile vastupanu võimalik osutada - põhjuseks on just nimelt need samad arvukad, kuid kitsad sooned rehvi turvisemustris. Kui teid huvitab just nimelt haarduvus lumes, siis ei tasu siinkohal vana linnalegendi järgi toimida ja rehvirõhu manomeeter välja otsides rehvirõhku pidamise parandamiseks langetama asuda, vaid pigem kaaluda kõnealuse rehvi konkurendi ostu…

Autorehvid Michelin Pilot Sport 4 on märgadel pindadel tõhusad, kuid mitte nii head kui 4 S. Samuti pole selle rehvi omadused nii head jääl ega kuival teel, sest selle mustris olevad laiad sooned vähendavad mustri üldist kokkupuuteala maapinnaga. See-eest lumel aga tulevad laiad sooned kasuks ja nii on Michelin Pilot Sport 4 tõhus lumisele teele sattudes.

Sarnased, kuid erinevad

Pilot Sport 4 kasuks räägib ka see, et kahe rehvi võrdluses on selle veeremistakistus väiksem kui Michelin Pilot Sport 4 S vastav näitaja. Nii vajab teie sõiduk esimesi rehve kasutades sama vahemaa läbimiseks vähem kütust kui viimasel juhul. Samas on 4 S plussiks tõsiasi, et selle kitsamate soonte tõttu on sõidukogemus ja -mugavus reisijate jaoks parem. Selle kitsamatesse soontesse mahub vähem õhumolekule, mis sinna ratta veeredes sattudes müra tekitavad, samas kui Michelin Pilot Sport 4 laiad turvisemustri sooned tekitavad veeredes rohkem lärmi.

Michelin Pilot Sport 4 S vs Michelin Pilot Sport 4 - kumb rehv võidab?

Siinkohal tuleb lõplikule otsusele jõuda teil endil. Kuigi Michelin Pilot Sport 4 pakub väga head haarduvust kuival teel, on selle kõige suuremaks tugevuseks sõiduomadused lumel, lisaks on need rehvid kütusesäästlikumad. Teisalt, kui teid huvitab pigem rehvide pikem tööiga, siis suudab seda teile kindlamini pakkuda hoopis Michelin Pilot Sport 4 S oma kõvema rehviseguga. Lisaks on tolle rehvi puhul tagatud parem sõidumugavus ning parem haarduvus märgades oludes.

Selle teema populaarseimad tooted:

Populaarsed postitused

Telli meie uudiskiri

Meie viimaste uudiste ja nõuannete saamiseks lisage oma e-mail: