0   Asja
#
0,00 €
Palun lisage toode oma ostukorvi, et teha ost

Check Engine näidik armatuurlaual: indikaatori aktiveerumise põhjused ning võimalused probleemi lahendamiseks

Telli
MEIE UUDISKIRI

Meie viimaste uudiste ja nõuannete saamiseks lisage oma e-mail:

Check Engine on indikaator, mis annab teada riketest mootoris või sellega seotud süsteemide töös. Tänapäevastes sõidukites annab see infot süütesüsteemide või automaatkäigukasti vigadest, muutustest mootori p/min (pöörded minutis) kindlal perioodil või sisepõlemismootori segudest jne.

Tavapärase töörežiimi juures, kui kõik antud näidiku kontrolli all olevad süsteemid töötavad ettenähtult, vilgub see tuli süütevõtit pöörates ning peaks pärast mootori käivitumist kustuma. Kuid kui see tuli pidevalt vilgub või hakkab ootamatult sõidu ajal märku andma, tuleks kontrollida kindlaid süsteeme ning andureid. Mõnikord on võimalik viga iseseisvalt kõrvaldada. Samas, kui rakendasite ettenähtud meetmeid ning Check Engine märgutuli jätkuvalt riket näitab, vajate asjatundjate abi.

9 põhjust Check Engine märguande süttimiseks

1. Madala kvaliteediga kütuse kasutamine. Sellisel juhul süttib Check Engine märguanne tavaliselt kohe pärast tankimist. Probleemi lahendab vaid kvaliteetkütuse kasutamine.

2. Kütusevarustussüsteemi rike. Vahel süttib märguanne juhul, kui mingil põhjusel on kütusesüsteemi sattunud õhk, näiteks kui kütusepaagi kork pole korralikult suletud.

3. Õlitaseme vähenemine. Kui märguanne rikkest ilmneb vaid mootori soojenemisel, võib esineda õlitussüsteemi leke. Sellisel juhul tuleb kapotialune põhjalikult läbi vaadata, kontrollides õlitriipe mootori kestal. Lekke avastamisel tuleb see kõrvaldada.

4. Kütusepumba rike või kütusefiltri ummistus. Nende toimimise kontrollimiseks tuleb mõõta rõhku kütusetorus, kasutades rõhumõõdikut. Kui see on alla 3 atmosfääri, tuleb parandada või asendada kütusevarustussüsteemi vigased osad.

5. Kütusevarustussüsteemi elementide saastumine. Sissepritsepihustite läbilaskevõime kaotus mõjutab negatiivselt mootori tööd, mida näitab pardaarvuti. Sellisel juhul on lahenduseks komponentide puhastamine. Seda saab teha iseseisvalt spetsiaalseid lisandeid kasutades või siis usaldada töö professionaalidele.

6. Mootoritõrge ühes silindritest. Saate kontrollida sädeme olemasolu silindris multimeetri või spetsiaalse sädemetestriga, millel on piesoelektriline element. Sädeme puudumisel tuleb hoolikalt üle vaadata sellised osad nagu väntvõlli andur, süütemoodul, süütepool, jaotur ja süüteküünlad, kõrgpinge juhtmed ning mootori juhtplokk.

7. Süüteküünalde rike. Uurige neid põhjalikult. Õli või kütuse jäljed keermestatud ühendusel, tahm süüteküünlal, tumepruunid või kollased jäljed elektroodi või isolaatori pinnal annavad märku vajadusest süüteküünal välja vahetada.

8. Hapnikuanduri rike. Sageli annab Check Engine tuli märku just spetsiifiliselt sellest probleemist. Mõnikord on anduri riket võimalik tuvastada nähtavate märkide abil, nagu näiteks suur kogus tahma või mustust selle pinnal. Vigane andur tuleb välja vahetada.

9. Vigane katalüsaator. Üks võimalus seda kontrollida on mõõta vasturõhku manomeetri abil. See ei tohi ületada 10 kPa tühikäigul ja 20 kPa 2500 pöördel minutis.

Millal tuleb sõit katkestada

Mõnikord ei ole Check Engine märgutule vilkumine kriitiliselt ohtlik. Sellistel puhkudel võib juht sõita lähimasse autotöökotta põhjalikumaks kontrolliks. Siiski, vahel on vilkuva Check Engine märguandega edasi sõitmine rangelt keelatud.

Auto tuleb koheselt peatada, kui:

 1. Koos Check Engine märguandega vilgub üks järgnevatest hoiatustuledest:
  • mootori ülekuumenemine
  • heitgaasi puhastussüsteem
  • õlitase
  • jahutusvedeliku tase
 2. Märkate järgnevat:
  • mootor on hakanud vibreerima
  • ebastabiilne jõuülekanne tühikäigul
  • tunnete autosalongis põlemislõhna
 3. Mootori pöörete arv minutis ei tõuse üle teatud numbrite, kui märguanne.

Kokkuvõte.

Kui Check Engine märgutuli hakkab sõitmise ajal vilkuma, peatage auto ning lülitage mootor välja. Avage kapott, kontrollige ülal mainitud süsteemide tööd ning üritage probleemile lahendus leida. Kui see ei õnnestu, hinnake ohutule iseloomu ning otsustage, kas edasiliikumine on võimalik. Pöörduge abi saamiseks lähimasse autoteenindusse.

Igal juhul ei tohiks Check Engine märgutule süttimist ignoreerida. See pole mitte üksnes ohtlik, vaid võib kaasa tuua kulukad parandustööd. Pöörake ohutuledele vajalikku tähelepanu, lahendage väiksemad probleemid õigeaegselt ning Teie auto teenib Teid pikka aega.

loader Palun oodake...