0   Asja
#
0,00 €
Palun lisage toode oma ostukorvi, et teha ost

Jaguar võidab esmakordselt Euroopa Aasta Auto tiitli

Telli
MEIE UUDISKIRI

Meie viimaste uudiste ja nõuannete saamiseks lisage oma e-mail:

Aasta auto võistluse võitja tehti teatavaks Genfis. 2019 aastal oli selleks elektriauto ja linnamaastur Jaguar I-Pace. Esimest korda saab selle Briti brändi auto selle auhinna.

Milliste eelistega võitis kallis Jaguar I-Pace žürii poolehoiu, kus on auhinna väljastamisel alati ühe peamise kriteeriumina arvesse võetud mõistlikku hinda? Esmalt on tegu tehnilise innovatsiooniga, mis võimaldab sellel elektriautol ühe laadimiskorraga katta 470 km distantse. Lisaks võtab auto laadimine 80% mahuni aega vaid 45 minutit. Siiski kui selline aeg pole saadaval, võtab 100 kW toiteni jõudmiseks 15 minutit ja see võib anda teile täiendavad 100 km distantsi.

Auto on varustatud kahe elektrimootoriga, mille koguväljund on 400 hj. Maksimaalne pöördemoment võib ulatuda kuni Nm-ni. Tänu sellele demonstreerib linnamaastur suurepärast dünaamikat: see suudab kiirendada kuni 100 km/h 4.8 sekundiga. Need numbrid pole elektriautodele tüüpilised. Sõiduki manööverdatavus ja juhitavus on samuti parimal tasemel. Puuduste seas tõid eksperdid välja liiga kõrge hinna ja aku laetuse sõltuvuse sõidustiilist.

Teisele kohale tuli Alpine A110 sportkupee. Seda esitleti 2017 aasta Genfi Motonäitusel ja see sümboliseeris tuntud Prantsuse autobrändi ümbersündi, auto oli võidust kõigest sammu kaugusel. Kuid ruumi vähesus (salongis on vaid kaks istet) ja kõrge hind olid finalisti vastu.

Kolmandaks tuli Kia Ceed. Võistlusele oli nomineeritud selle mudeli kolmas generatsioon. Teiste auto eeliste seas märkisid spetsialistid erinevate kere stiilide rohkust. Lisaks 5-ukselisele luukpärale ja universaalile olid klientidele saadaval ka ProCeed sportuniversaalid.

2018 aasta novembris kokku pandid finalistide nimekiri koosnes järgmistest mudelitest: Ford Focus, Citroen C5, Peugeot 508 ja Merzedes-Benz-A- Klass.

Žürii hindas autosid kriteeriumite alusel nagu hinna/kvaliteedi suhe, tehnilised innovatsioonid, disain, mugavus, turvalisus, juhitavus, ökonoomsus, keskkonnanõuetele vastavus, sooritus, funktsionaalsus ja autoomaniku rahulolu. Kõlblikuks osutusid vaid uued mudelid, mis olid välja lastud mitte varem kui 12 kuud enne auhindamist.

Samuti tuleks mainida, et elektriautod on seda auhinda võitnud vaid korra: 2011 aasta parimaks osutus Nissan Leaf.

loader Palun oodake...