• SHOP
 • CLUB
Proovige preemiumkontot
0
Minu Garaaž
Lisa sõiduk
0
toodet #43-1723
0,00 €
Osta sooritamiseks lisage palun ostukorvi tooteid

Mootoriõli: kuidas valida õiget

Tootjad märgistavad toodetavaid mootoriõlisid koodide ja numbritega, mis ajavad paljusid autoomanikke segadusse. Püüame aidata teil neid lahti mõtestada.

Millised omadused peaksid mootoriõlil olema?

Mootoriõli peaks:

 • Andma kindlaid tulemusi mootoriosade puhastamisel lahustumatust settest.
 • Olema kõrge termilise stabiilsusega ja vastupidav termooksüdeerimisele.
 • Sobima kokku tihendusmaterjalidega, mitte olema agressiivne metallosade suhtes.
 • Looma piisavalt paksu, libeda kile vältimaks kõrvaliste pindade hõõrdumist ja kulumist.
 • Sisaldama spetsiaalseid lisandeid, näiteks molübdeendisulfiidi, mida kasutatakse sageli selle eesmärgi saavutamiseks.
 • Säilitama oma algsed omadused pikaks ajaks.
 • Olema optimaalsete viskoossete omadustega igal temperatuuril, tagades kõrvaliste pindade tõhusa määrimise mootori külmkäivitamisel ning takistama kulumist kuuma ilmaga.
 • Olema resistentne vahutamise suhtes.
 • Olema madala volatiilsusega, et minimeerida keskkonnareostust.

Mootoriõli koostis: millised on erinevused?

Olenevalt nende baasõlil tüübist ja erinevate lisaainete proportsioonidest jagatakse mootorimäärded tavaliselt 3 tüüpi:

 1. Mineraalsed. Need on valmistatud fraktsiooniliselt destilleeritud naftast, mida puhastatakse happega või läbi solventekstraktsiooniga. Need on sageli märgistatud "Mineral". Nende määrdeainete tunnusjoonteks on kõrge viskoossuse tase. Kuumutamisel aurustuvad need üsna kiiresti ja saastuvad tänu lisaainete keemilisele lagunemisele koostises.
 2. Poolsünteetilised. Tänu tehnilistele protsessidele, mida mineraalid läbivad sisaldavad need mootoriõlid mineraalõlidega võrreldes suuremas koguses lisaaineid. Märgistatud on need "Semi-synthetic" või "Part-synthetic". Need õlid töötavad suurepäraselt pehmete talvede ja mõõdukalt soojade suvedega piirkondades. Nende hind on madalam kui sünteetilistel õlidel. Samuti on neil mineraalõlide ees mitmeid eeliseid, näiteks pikem tööaeg, suurem vastupidavus temperatuurimuutustele ja üldine efektiivsus.
 3. Sünteetilised. Valmistatud orgaanilise sünteesi käigus saadud õlist. Enamikus riikides on need märgistatud " Fully Synthetic". Tänu oma spetsiaalsele koostisele ja tipptasemel tehnoloogiale, mida nende tootmiseks kasutatakse väldivad need mootoriõlid setete tekkimist ja näitavad külmades ilmastikutingimustes üles optimaalset viskoossust, tagades nii usaldusväärse mootori kaitse juba esimesest sekundist pärast käivitamist. Samuti säilitavad need oma esialgsed omadused isegi väga kõrgetel temperatuuridel ning sobivad seetõttu kasutamiseks ka kuumas kliimas.

Selline klassifitseerimine, olles kõige levinum, jääb üsna pealiskaudseks ja suvaliseks, seega jagasid Ameerika Naftasaaduste Instituudi (API) spetsialistid kõik põhilised õlid viide gruppi, vältides teadlikult mõistet "poolsünteetiline".

 1. I Grupp sisaldab tooteid, mis on saadud õli lahustist eraldamise ja deparafiniseerimise käigus.
 2. II Grupp kuuluvad ülipuhtad tooted, millel on madala parafiini ja aromaatsed hüdroühendite sisaldus, mis läbis hüdrokrakkimise.
 3. Grupp III sisaldab kõrge viskoossusega määrdeained, mis on saadud katalüütilise hüdrokrakkimise kaudu.
 4. Grupp IV baasõlid on polüalfaolefiinid.
 5. Grupp V sisaldab kõiki mootoriõlisid, mis ei kuulunud ühtegi eespool nimetatud kategooriasse. Nende baasained hõlmavad estreid, glükoole ning teisi aineid.

Kaasaegsed tooted kipuvad sisaldama mitme baasõli grupi komponente.

AutoDoc`i nõuanne: vanemate mootoritega mudelitele, millel on suur läbisõit on sünteetilised õlid vastunäidustatud, eriti kui eelnevalt on määrdeainena kasutatud mineraalõlisid. Esiteks võivad selliste õlide lisaained purustada vana tahma, mis on juba settinud ega pole mootoritöö takistuseks; see põhjustab jõuallika ülekoormust, mis põhjustab selle komponentide ära kulumist.

Teiseks on sünteetikal põhinevatel toodetel madal viskoossusindeks, seega võivad need läbi tihenduselementide lekkida või need isegi hävitada. Sportautode ja suure võimsusega sõidukite puhul, mille üksused ja komponendid kogevad suuri koormus on mineraalõlide kasutamine vastuvõetamatu, sest intensiivne termilise mõju võib selle purustada.

Mida tähendab SAE markeering?

Viskoossus on üks mootoriõli määratlemise oluline omadus, kas konkreetset toodet saab konkreetsel hooajal kasutada.

Vastavalt SAE klassifikatsioonile (Society of Automobile Engineers) võib kõik mootoriõlid jagada järgmistesse kategooriatesse:

 1. Talvised. Märgistatakse "W" tähega, need sobivad ainult külmadeks aasta-aegadeks. "W-le" eelnev arv on alati jagatav viiega ning selle eesmärgiks on näidata minimaalset temperatuuri, mille juures õli võib mootorit külmkäivituse ajal kaitsta. Alguspunktiks on -35 ° С, mis vastab hindele 0. Igale järgmisele astmele lisandub 5 °С: 5W toode säilitab oma omadused temperatuuril -30 ° С, 10W, temperatuuril -25 ° С, jne.

 2. Suvised. Need mootoriõlid tagavad õigeaegse määrimise ja kaitse autovaruosadele soojadel aastaaegadel, kuid on ebaefektiivsed külmadel. Nende sildid sisaldavad ka numbreid: 20, 30, 40, 50 ja 60. Vastupidiselt levinud arvamusele tähistavad need numbrid õli kinemaatilist viskoossust 100 °С ja mitte maksimaalset ümbritsevat temperatuuri.

 3. Aastaringsed. Need on tähistatud sobivaks ka talvel ning nende minimaalsed temperatuurid ja viskoossuse tase on maksimaalsel kuumutamistemperatuuril: 5W-30, 10W-60, jne. Aastaringsed mootoriõlid on praegu kõige levinumad.

AutoDoc`i Nõuanne: Aastaringsed sünteetilised õlid aotavad säästa raha, sest teil ei ole vaja neid kaks korda aastas vahetada. Kui sõidate enamiku ajast linnateedel, peatute pidevalt ja hoiate oma autot kütteta ruumis ka eriti, kui elati karmide talvedega piirkonnas, otsige mootoriõli, mis on markeeritud 0W või 5W. Siiski eelistage kulunud mootori puhul, millel on suurenenud hõõrde osade vahed, suurema viskoossusega toodet.

API klassifikatsioonist aru saamine

See, et Ameerika Naftasaaduste Instituut arendas välja oma klassifikatsiooni tähendas õlide sortimist nende valemi ja tööomaduste alusel. See võimaldab kaudselt hinnata määrdeainete kvaliteeti, sest viimatised standardid on muutunud palju karmimaks võrreldes eelnevate, selle tööstuse aastatega.

Vastavalt API-le, langevad kõik mootoriõlid kahte kategooriasse, igaüks neist sisaldab mitut klassi:

S. Bensiinimootoritel. Enamikes riikides on nelja klassi järgimine käesolevaga kasutamiseks heakskiidetud:

 1. SJ. Soovitatud kasutamiseks mootorites, mis on toodetud enne 2001. aastat.
 2. SL. Sobilikud kasutamiseks jõuüksustes, mis on toodetud enne 2004 aastat. Paljud autotootjad on võtnud SL-i nõutud autohoolduse miinimumiks.
 3. SM. Mõeldud mootoritele, mis on toodetud 2010 aastal ja enne seda. SM õlid on väga efektiivsed madalatel temperatuuridel, resistentsed oksüdatsioonile ja setete formuleerumisele. Need säilitavad oma suurepäraseid omadusi läbi nende tööea.
 4. SN. Esitleti 2010 aastal. Käesolevaga on need õlid, mis suudavad kindlustada suurima mootorikaitse taseme, samuti selle efektiivsuse. SN õlid aitavad kütust säästa. Need ennetavad turbolaaduri enneaegset kulumist, ilma agressiivse mõjuta tihenditele.

C. Need mootoriõlid on mõeldud kommerts sõidukitele. Käesolevaga sõidukite jaoks kasutuses olevad klassid erinevate mudelite aastatele on CH, CI, CJ ja CK. Number 4 pärast klassi nimetust tähendab 4-taktilisi sõidukeid. Vaatame C-klassi õlisid detailsemalt:

 1. CH-4. Tutvustati 1998 aastal. Sobilikud mootoritele, mis töötavad kõrge kvaliteedilisel õlil ning mille väävlisisaldus varieerub kuni 0,5% kaalust.
 2. CI-4. Tutvustati 2002 aastal. Seda tüüpi mootoriõlid kindlustavad mootori ja väljalaskesüsteemi kaitse saastejääkide eest ja ennetavad nende elementide enneaegset kulumist. Mõnesid selle klassi määrdeaineid määratletakse CI-4 PLUS.
 3. CJ-4. Need paistavad silma kõrgendatud temperatuuri stabiilsuse, oksüdeerumise takistuse ja pikema eluea poolest.
 4. CK. Arendatud mootorite kaitseks, mis on toodetud 2017. aastal. Kuid selliseid mootoriõlisid võib valikuliselt kasutada ka varasemates mootorites.

Saadaval on ka universaalsed määrdeained, mis sobivad kasutamiseks nii bensiini kui diiselmootorites. Neil on topelt määratlused, näiteks CH-4/SJ.

AutoDoc`i Nõuanne: Paljud tootjad soovitavad mootori määrimiseks kasutada viimase klassi õli. Enamikel juhtudest on see nõuanne õigustatud: mida hilisem on valem, seda turvalisem see on, samuti ökonoomsem ja keskkonnasõbralikum. Siiski on see soovitus kasutu vanemate sõidukite puhul, sest nende mootorid on ehitatud teisiti ning ei võimalda saada kallimatest õlidest maksimumi. Võite leida rohkem infot selle kohta, millist õli oma autos kasutada oma auto hooldusraamatust.

ACEA soorituse hindamine

Kaasaegsete määrdeainete kasutamise otsustavad nõuded on emissiooni toksilisuse ja kütusekulu vähendamine. Kuigi paljud õlid viitavad sellele, et nende pakett vastab viimastele ökoloogilistele standarditele.

ACEA (Association des Constructeurs Européens d'Automobiles) kohaselt on kõik mootoriõlid müümiseks heaks kiidetud ning nende kasutamise võib jagada järgnevatesse kategooriatesse:

 1. A. Bensiinimootoritele. See kategooria sisaldab nelja klassi: A1, A3 ja A5. Tähele järgneb number, mis viitab ökoloogilise turvalisuse tasemele ja viskoossusele teatud tingimuste all. Numbrid 1 ja 5 viitavad kütuse ökonoomsusele, kuid muul juhul on see nagu API: mida suurem on number, seda paremad omadused tootel on.
 2. B. See kategooria sisaldab määrdeaineid, mis on mõeldud sõiduautodele ja väiksematele kommerts sõidukitele, mis töötavad diiselmootoriga. Need on jagatud klassidesse: B1 ja B5 tähendavad kütuse ökonoomsust, samas B3 ja B4 on tavatooted.
 3. E. Õlid, mis on markeeritud selle tähega on mõeldud diiselmootoriga raskeveokitele ja erisõidukitele. E1 tähendab kütuse ökonoomsust; ülejäänud on standard.

Kütuse ökonoomsus oli parameeter, mida API spetsialistid otsustasid samuti arvesse võtta, tutvustades uut määratlust EC (Energy Conserving).

Nendel õlidel on ekstreemsete temperatuuritõusude juures madalam viskoossus, nii tagavad need sujuva ja ühtlase liikuvate osade liikumise ja õhema määrdeaine kile, mis on eriti riskantne vanemate mootorite puhul, millel on suur läbisõit - need mootorid vajavad lisakaitset.

Kas tootjapoolne markeering tõesti loeb?

Toode võib mõnede mootorite puhul hästi töötada, samas kui teistele võib see riskantne olla.< See sunnib sõiduki tootjaid määrdeaineid oma rajatistes kontrollima. Kui toode läbib testi probleemideta, saab see vastavalt markeeritud, näiteks BMW Longlife-98. See tähendab, et õli saab kasutada selle brändi sõiduki mudelites, mis on toodetud 1998 aastal ja hiljem ning pikema hooldusintervalliga.

AutoDoc`i Nõuanne: Üritage alati kasutada õli, mida on soovitanud auto tootja ning ärge eksperimenteerige viskoossuse tasemega. Risk on selles, et mõnedes mootorites on määrdeaine sooned piisavalt paksud ainult suure viskoossusega õlide jaoks: kui seda eiratakse, kulub jõuüksus enneaegselt. Samal ajal soovitavad mõned autode tootjad nagu näiteks BMW Group ja Daimler AG rangelt suure viskoossusega määrdeaineid nende sõidukites mitte kasutada. Seda nende mootorite disaini pärast.

Mis on erinevatel mootoriõli klassifikatsioonidel ühist?

Vaatamata nende erinevatele omadustele on kõik klassifikatsioonid lähedalt seotud. Näiteks kui määrdeaine API-markeeringuga SH, võib see ACE-s olla A1 või A5, sest neid nõudeid ei olnud veel avalikustatud, enne kui SJ klass välja tuli. Kui markeeringul on A5, tähendab see, et toode on API-s vähemalt SL, sellel on pikemad vahetusintervallid. Kütuseökonoomsetel toodetel, mis on markeeritud kui A1, A5, B1 ja B5 on kütuse viskoossus 30 ja vähem. Õlid viskoossusega 40 kuuluvad A2, A3, B2 ja B4 klassidesse ning ei taga kütuse säästu.

Siltide lugema õppimine.

API SL / CF. See tähendab universaalset õli, mis on sobilik enamikele mitmeklapilistele turbolaaditud bensiinimootoritele ja erineva disainiga diisel jõuülekannetele. See toode tagab mootoritele, mis töötavad lahjal kütuse-õhu seguga, suurendatud kaitse ja ennetab süsiniku setete tekkimist, kui kasutatakse kütust, mille söesisaldus on üle 0,5%.

ACEA A3 / B4. See viitab, et määrdeaine on sobilik kasutamaks rasketest tingimustes, aitab vähendada kütuse tarbimist ning seda tuleb harvem asendada. Võib kasutada hea sooritusega bensiini ja diiselmootorites.

10W-40. See õli on sobilik nii talvise kui suvehooajal kasutamiseks, sest see säilitab oma viskoossuse -25 °С juures ning jääb suhteliselt viskoosseks kuumutamisel tähendades, et seda saab kasutada ka suure läbisõiduga sõidukites.

MoS2. Selle õlis olev molübdeendisulfiid ennetab hõõrdumist, vähendab komponentide friktsiooni ja kulumist ning tagab vaikse mootori töötamise.

Teilsynthetisches Leichtlauf-motorenöl. See tähendab, et õli on pool-sünteetiline.

Kokkuvõtteks: Kui valite määrdetooteid peaks järgima sõiduki tootja soovitusi ning mitte spetsiifilise brändi odavat populaarsust. Veenduge, et võtate arvesse ka tee tingimusi, teie enda sõidustiili ja teisi individuaalseid faktoreid: see on ainuke kindel viis õige määrdeaine valimiseks. Jääge turvaliseks, ärge ostke võltsitud tooteid, järgige meie nõuandeid ja ostke AutoDoc`st.

AUTODOC Müügihitid: varuosad odava hinnaga

LIQUI MOLY Longtime High Tech 1137 Mootoriõli 5W-30, 5l, Sünteetiline õli
Toote info
 • Viskoossusklass SAE: 5W-30
 • Maht(liiter): 5
 • Valmistaja luba: BMW Longlife-04, MB 229.31, VW 505 01, VW 502 00, Ford WSS-M2C917-A, MB 229.51, VW 505 00
 • Õlitootja soovitus: Fiat 9.55535-S3
 • Tooteliin: Longtime High Tech
 • Spetsifikatsioon: ACEA C3, API SN, ACEA A3 / B3, ACEA A3 / B4, API CF
 • Õli: Sünteetiline õli
 • Konteineri tüüp: Kanister
 • LIQUI MOLY: Mootoriõli
 • Kirje number: 1137
 • Meie hind: 49,51 €
 • Riik: Uus
Detailid
LIQUI MOLY Mootoriõli
Toote number: 1137
49,51 €
9,90 € 1 liitri kohta
Hind sisaldab 22% KM, v.a saatmiskulud
LIQUI MOLY Longlife III 20647 Mootoriõli 5W-30, 5l, Sünteetiline õli
Toote info
 • Viskoossusklass SAE: 5W-30
 • Maht(liiter): 5
 • Valmistaja luba: VW 504 00, VW 507 00
 • Õlitootja soovitus: MB 229.51, BMW Longlife-04, Porsche C30, API CF
 • Tooteliin: Longlife III
 • Spetsifikatsioon: ACEA C3, API SN
 • Õli: Sünteetiline õli
 • Konteineri tüüp: Kanister
 • Sertifitseerimine API järgi: SN, CF
 • LIQUI MOLY: Mootoriõli
 • Kirje number: 20647
 • Meie hind: 53,18 €
 • Riik: Uus
Detailid
LIQUI MOLY Mootoriõli
Toote number: 20647
53,18 €
10,64 € 1 liitri kohta
Hind sisaldab 22% KM, v.a saatmiskulud
LIQUI MOLY Special Tec F 3853 Mootoriõli 5W-30, 5l
Toote info
 • Viskoossusklass SAE: 5W-30
 • Maht(liiter): 5
 • Valmistaja luba: Ford WSS-M2C913-D, Ford WSS-M2C913-A, Ford WSS-M2C913-B, Ford WSS-M2C913-C, STJLR.03.5003, Fiat 9.55535-G1, Iveco 18-1811 S1
 • Tooteliin: Special Tec
 • Spetsifikatsioon: ACEA A5 / B5
 • Seeria: F
 • Konteineri tüüp: Kanister
 • Sõiduki tüüp: Auto
 • LIQUI MOLY: Mootoriõli
 • Kirje number: 3853
 • Meie hind: 50,27 €
 • Riik: Uus
Detailid
LIQUI MOLY Mootoriõli
Toote number: 3853
50,27 €
10,05 € 1 liitri kohta
Hind sisaldab 22% KM, v.a saatmiskulud
LIQUI MOLY Leichtlauf 1310 Mootoriõli 10W-40, 5l, Poolsünteetiline õli
Toote info
 • Viskoossusklass SAE: 10W-40
 • Maht(liiter): 5
 • Valmistaja luba: MB 229.3, MB 229.1, VW 501 01, VW 505 00, PSA B71 2294, Renault RN0700, Renault RN0710
 • Tooteliin: Leichtlauf
 • Spetsifikatsioon: ACEA A3 / B4, API SL
 • Õli: Poolsünteetiline õli
 • Konteineri tüüp: Kanister
 • Sõiduki tüüp: Auto
 • LIQUI MOLY: Mootoriõli
 • Kirje number: 1310
 • Meie hind: 38,13 €
 • Riik: Uus
Detailid
LIQUI MOLY Mootoriõli
Toote number: 1310
38,13 €
7,63 € 1 liitri kohta
Hind sisaldab 22% KM, v.a saatmiskulud
LIQUI MOLY Touring High Tech 1096 Mootoriõli 15W-40, 5l, Mineraalõli
Toote info
 • Viskoossusklass SAE: 15W-40
 • Maht(liiter): 5
 • Valmistaja luba: ALLISON C4, Volvo VDS, Mack EO-L, CATERPILLAR TO-2, MAN M 3275-1, MB 228.3, MB 229.1, MTU-2, PSA B71 2295
 • Tooteliin: Touring High Tech
 • Spetsifikatsioon: ACEA A3 / B4, ACEA E2, API SL, API CG-4
 • Õli: Mineraalõli
 • Konteineri tüüp: Kanister
 • Sõiduki tüüp: Auto
 • LIQUI MOLY: Mootoriõli
 • Kirje number: 1096
 • Meie hind: 45,92 €
 • Riik: Uus
Detailid
LIQUI MOLY Mootoriõli
Toote number: 1096
45,92 €
9,18 € 1 liitri kohta
Hind sisaldab 22% KM, v.a saatmiskulud
LIQUI MOLY Leichtlauf Super 1300 Mootoriõli 10W-40, 1l, Poolsünteetiline õli
Toote info
 • Viskoossusklass SAE: 10W-40
 • Maht(liiter): 1
 • Valmistaja luba: MB 229.1, MB 229.3, VW 501 01, VW 505 00, PSA B71 2300, Fiat 9.55535-D2, Fiat 9.55535-G2, Renault RN0700, Renault RN0710
 • Tooteliin: Leichtlauf
 • Spetsifikatsioon: ACEA A3 / B4, API SN, API CF
 • Seeria: Super
 • Õli: Poolsünteetiline õli
 • Konteineri tüüp: Pudel
 • Sõiduki tüüp: Auto
 • LIQUI MOLY: Mootoriõli
 • Kirje number: 1300
 • Meie hind: 13,00 €
 • Riik: Uus
Detailid
LIQUI MOLY Mootoriõli
Toote number: 1300
13,00 €
13,00 € 1 liitri kohta
Hind sisaldab 22% KM, v.a saatmiskulud
LIQUI MOLY Leichtlauf Diesel 1387 Mootoriõli 10W-40, 5l, Poolsünteetiline õli
Toote info
 • Viskoossusklass SAE: 10W-40
 • Maht(liiter): 5
 • Valmistaja luba: MB 229.3, MB 229.1, VW 505 00
 • Õlitootja soovitus: PSA B71 2294, Renault RN 0710
 • Tooteliin: Leichtlauf
 • Spetsifikatsioon: ACEA A3 / B4, API CF
 • Seeria: Diesel
 • Õli: Poolsünteetiline õli
 • Konteineri tüüp: Kanister
 • LIQUI MOLY: Mootoriõli
 • Kirje number: 1387
 • Meie hind: 47,16 €
 • Riik: Uus
Detailid
LIQUI MOLY Mootoriõli
Toote number: 1387
47,16 €
9,43 € 1 liitri kohta
Hind sisaldab 22% KM, v.a saatmiskulud
LIQUI MOLY Special Tec AA 7532 Mootoriõli 5W-20, 5l, Sünteetiline õli
Toote info
 • Viskoossusklass SAE: 5W-20
 • Maht(liiter): 5
 • Õlitootja soovitus: Chrysler MS-6395, Ford WSS-M2C945-B1, Ford WSS-M2C930-A, Ford WSS-M2C945-A, GM 6094-M, dexos1 GEN 2, Honda, Hyundai, Kia, Mazda, Mitsubishi Dia Queen, Nissan, Toyota
 • Tooteliin: Special Tec
 • Spetsifikatsioon: API SP, ILSAC GF-6A
 • Seeria: AA
 • Õli: Sünteetiline õli
 • Konteineri tüüp: Kanister
 • Sertifitseerimine API järgi: SN
 • LIQUI MOLY: Mootoriõli
 • Kirje number: 7532
 • Meie hind: 65,85 €
 • Riik: Uus
Detailid
LIQUI MOLY Mootoriõli
Toote number: 7532
65,85 €
13,17 € 1 liitri kohta
Hind sisaldab 22% KM, v.a saatmiskulud
LIQUI MOLY Leichtlauf High Tech 3863 Mootoriõli 5W-40, 1l
Toote info
 • Viskoossusklass SAE: 5W-40
 • Maht(liiter): 1
 • Valmistaja luba: BMW Longlife-01, MB 229.5, PSA B71 2296, Porsche A40, Renault RN0700, Renault RN0710, VW 502 00, VW 505 00, Chrysler MS-10725, Chrysler MS-10850, Fiat 9.55535-H2, Fiat 9.55535-M2, Fiat 9.55535-N2, Fiat 9.55535-Z2, GM LL-B-025, PSA B71 2294
 • Tooteliin: Leichtlauf
 • Spetsifikatsioon: ACEA A3 / B4, API SP
 • Seeria: High Tech
 • Konteineri tüüp: Pudel
 • Sõiduki tüüp: Auto
 • LIQUI MOLY: Mootoriõli
 • Kirje number: 3863
 • Meie hind: 13,95 €
 • Riik: Uus
Detailid
LIQUI MOLY Mootoriõli
Toote number: 3863
13,95 €
13,95 € 1 liitri kohta
Hind sisaldab 22% KM, v.a saatmiskulud
LIQUI MOLY Top Tec 4200 3706 Mootoriõli 5W-30, 1l
Toote info
 • Viskoossusklass SAE: 5W-30
 • Maht(liiter): 1
 • Valmistaja luba: MB 229.31, MB 229.51, MB 229.52, OV0401547-G30, OV0401547-D30, Porsche C30, VW 504 00, VW 507 00, BMW Longlife-04, BMW Longlife-01 FE , VW 505 00, VW 505 01, VW 506 00, VW 506 01
 • Tooteliin: Top Tec
 • Spetsifikatsioon: ACEA C3, API SP, ACEA C2
 • Seeria: 4200
 • Konteineri tüüp: Pudel
 • Sõiduki tüüp: Auto
 • mitte mootoritootja jaoks: TDI R5, VAG: V10
 • LIQUI MOLY: Mootoriõli
 • Kirje number: 3706
 • Meie hind: 20,26 €
 • Riik: Uus
Detailid
LIQUI MOLY Mootoriõli
Toote number: 3706
20,26 €
20,26 € 1 liitri kohta
Hind sisaldab 22% KM, v.a saatmiskulud
LIQUI MOLY Special Tec V 3769 Mootoriõli 0W-30, 5l
Toote info
 • Viskoossusklass SAE: 0W-30
 • Maht(liiter): 5
 • Valmistaja luba: Volvo VCC 95200377
 • Tooteliin: Special Tec
 • Spetsifikatsioon: ACEA A5 / B5, API SL, API CF, ILSAC GF-3
 • Seeria: V
 • Konteineri tüüp: Kanister
 • Sõiduki tüüp: Auto
 • LIQUI MOLY: Mootoriõli
 • Kirje number: 3769
 • Meie hind: 67,00 €
 • Riik: Uus
Detailid
LIQUI MOLY Mootoriõli
Toote number: 3769
67,00 €
13,40 € 1 liitri kohta
Hind sisaldab 22% KM, v.a saatmiskulud
LIQUI MOLY Top Tec 4600 3755 Mootoriõli 5W-30, 1l
Toote info
 • Viskoossusklass SAE: 5W-30
 • Maht(liiter): 1
 • Valmistaja luba: BMW Longlife-04, MB 229.31, MB 229.51, MB 229.52, OV0401547-G30, OV0401547-D30, Fiat 9.55535-S3, Ford WSS-M2C917-A, DEXOS 2, GM LL-A-025, GM LL-B-025, VW 505 00, VW 505 01
 • Õlitootja soovitus: HAVAL, GWM
 • Tooteliin: Top Tec
 • Spetsifikatsioon: ACEA C2, ACEA C3, API SP
 • Seeria: 4600
 • Konteineri tüüp: Pudel
 • Sõiduki tüüp: Auto
 • LIQUI MOLY: Mootoriõli
 • Kirje number: 3755
 • Meie hind: 16,15 €
 • Riik: Uus
Detailid
LIQUI MOLY Mootoriõli
Toote number: 3755
16,15 €
16,15 € 1 liitri kohta
Hind sisaldab 22% KM, v.a saatmiskulud
LIQUI MOLY Synthoil Longtime Plus 1151 Mootoriõli 0W-30, 5l, Sünteetiline õli
Toote info
 • Viskoossusklass SAE: 0W-30
 • Maht(liiter): 5
 • Valmistaja luba: VW 506 00, VW 506 01, VW 503 00
 • Tooteliin: Synthoil
 • Spetsifikatsioon: ACEA A5 / B5, ACEA A1 / B1
 • Seeria: Longtime Plus
 • Õli: Sünteetiline õli
 • Konteineri tüüp: Kanister
 • LIQUI MOLY: Mootoriõli
 • Kirje number: 1151
 • Meie hind: 174,02 €
 • Riik: Uus
Detailid
LIQUI MOLY Mootoriõli
Toote number: 1151
Rohkem
174,02 €
34,80 € 1 liitri kohta
Hind sisaldab 22% KM, Tasuta kohaletoimetus
LIQUI MOLY Synthoil Race Tech GT1 1391 Mootoriõli 10W-60, 5l, Täissünteetikaõli
Toote info
 • Viskoossusklass SAE: 10W-60
 • Maht(liiter): 5
 • Tooteliin: Synthoil Race Tech
 • Spetsifikatsioon: ACEA A3 / B4, API SN
 • Seeria: GT1
 • Õli: Täissünteetikaõli
 • Konteineri tüüp: Kanister
 • Sõiduki tüüp: Auto
 • Piirangutega toode / piirangu info 2: suure koormusega kasutusalade jaoks
 • LIQUI MOLY: Mootoriõli
 • Kirje number: 1391
 • Meie hind: 67,05 €
 • Riik: Uus
Detailid
LIQUI MOLY Mootoriõli
Toote number: 1391
67,05 €
13,41 € 1 liitri kohta
Hind sisaldab 22% KM, v.a saatmiskulud
LIQUI MOLY Top Tec 4100 3700 Mootoriõli 5W-40, 1l, Sünteetiline õli
Toote info
 • Viskoossusklass SAE: 5W-40
 • Maht(liiter): 1
 • Valmistaja luba: BMW Longlife-04, Ford WSS-M2C917-A, MB 229.31, Porsche A40, DEXOS 2, VW 505 01, Fiat 9.55535-H2, Fiat 9.55535-M2, Fiat 9.55535-S2, Renault RN0700, Renault RN0710, VW 505 00
 • Tooteliin: Top Tec
 • Spetsifikatsioon: API SN, ACEA C3, API CF
 • Seeria: 4100
 • Õli: Sünteetiline õli
 • Konteineri tüüp: Pudel
 • Sõiduki tüüp: Auto
 • LIQUI MOLY: Mootoriõli
 • Kirje number: 3700
 • Meie hind: 14,39 €
 • Riik: Uus
Detailid
LIQUI MOLY Mootoriõli
Toote number: 3700
14,39 €
14,39 € 1 liitri kohta
Hind sisaldab 22% KM, v.a saatmiskulud

Populaarsed postitused

Telli meie uudiskiri

Meie viimaste uudiste ja nõuannete saamiseks lisage oma e-mail: