0   Asja
#
0,00 €
Palun lisage toode oma ostukorvi, et teha ost

Pange oma auto talveks valmis: ekspertide nõuanded

Telli
MEIE UUDISKIRI

Meie viimaste uudiste ja nõuannete saamiseks lisage oma e-mail:

Auto ja selle süsteemid nõuavad külmal aastaajast erilist tähelepanu. Paljud auto komponendid ja -süsteemid peavad töötama lisapinge all, sellepärast võivad need ootamatult puruneda. Selle ennetamiseks anname teile nõu, kuidas valmistada oma auto külma hooajaks ette.

Mida tuleks enne külma ilma saabumist autos kontrollida?

 1. Aku. Tänu keemiliste reaktsioonide märkimisväärsele aeglustumisele külma ilmaga muutub selle maht keskmiselt 20 - 50% väiksemaks. Probleem muutub veelgi tõsisemaks, sest koormused akule suureneval talvel mitmete sisselülitatud seadme pärast. Ja mootori käivitamiseks on mitu korda rohkem energiat. Vana aku või puruneda, sest ei suuda funktsioneerimisega toime tulla. Sellepärast peaksite kontrollima üksuse seisukorda, eelistage selleks autoteenindust. Tõenäoliselt tuleks seda uuesti laadida või teostada plaatide desulfeerimine. Kui aku on kulunud, tuleb see asendada.

AUTODOC`i nõuanne. Soovitatav on valida AGM geel-elektrolüüdiga akud. Need on madalatel temperatuuridel palju efektiivsemad. Pidage meeles: talvel on isegi uut akut vaja spetsiaalse laadija abil korduvalt laadida.

 1. Starter ja generaator. Kui starter on purunenud, võib aku kiiremini tühjaks saada. Ebakorrektselt töötav generaator põhjustab pidevat aku tühjenemist, mille tulemusel mass laguneb ja plaatide sulfaatimiseni.

AUTODOC`i nõuanne. Kontrollige regulaarselt generaatori rihma ja selle pinget. Aku vähese laetuse peamisteks põhjusteks on mõranenud, kulunud, õline või lõtv rihm.

 1. Kliimaseadmesüsteem. Teie mugavus rooli taga oleneb paljuski autos olevast temperatuurist. Selleks, et end salongis külma eest kaitsta veenduge, et kütteseade või kliimaseade on heas töökorras. Selleks tuleb kontrollida, kas torud on terved ning et pump ja kondensaator töötavad korralikult ning, et õhuavad ega radiaatorid poleks blokeeritud. Parem on lasta diagnostika teostada spetsialistil.

AUTODOC`i nõuanne. Enne talvehooaja algamist on soovitatav salongifilter välja vahetada. Kui see on ummistunud on õhuringlust takistatud ning see viib sageli akende uduseks muutumiseni. See probleem on eriti oluline talvehooajal ning tänu temperatuuride suurtele erinevusele.

 1. Uksetihendid. Kui need on kulunud, siis on salongis külm ja märg. Suur niiskus võib põhjustada auto korrodeerumist. Lisaks võib uks külmuda lävepaku külge kinni külmuda. Sellepärast tuleks kummist elemendid asendada, eriti kui märkasite tihendite kõvaks muutunud või mõranenud, külm õhk ja välised helid tungivad salongi või sõites ebatasasel teel tunnete kriginat.

AUTODOC`i nõuanne. Töödelge tihendeid aeg-ajalt spetsiaalse silikoonmäärdeainega, et kaitsta neid temperatuurimuutuste, külma ja niiskuse eest.

 1. Kerepaneelid ja põhi. Temperatuuri muutused, sulatusained, lumi, mustus ja vesi omavad auto kerele ja vedrustusele kahjulikku mõju. Kevadel võite leida seal kus varem olid väiksed praos ja kriimud suuri korrodeerunud kohti. Sellepärast tuleb isegi ebaolulisena näivad puudused õigeaegselt kõrvaldada, eriti enne külmaperioodi. Auto põhja tuleks töödelda spetsiaalse korrosioonivastase ainega. Koorunud kohad tuleks üle värvida. Korpuse jaoks on kaubanduses saadaval polümeeril põhinevad poleerid. Need mitte ainult ei muuda pinda säravaks, vaid loovad sellele kaitsekihi.

AUTODOC`i nõuanne. Kui hoiate oma auto garaažis, ennetage sisetemperatuuri suuri erinevusi võrreldes ümbritseva keskkonnaga: soojemates tingimustes hakkavad sulatusained auto kerega kiiremini reageerima.

 1. Aknapuhastus ja pesusüsteem. Talvel on auto aknad saastumisele väga avatud just tänu lörtsi ja lume tõttu. Sellepärast peavad tuuleklaasi pesurid ja klaasipuhastid hästi töötama. Kontrollige, kas pihusti poleks ummistunud ning veenduge, et klaasipuhastite kummist elemendid poleks kõvad ega pragunenud. Vajadusel täitke antifriisiga.

AUTODOC`i nõuanne. Külma aastaajal valige talvised klaasipuhastajad. Nende kummist elemendid on valmistatud spetsiaalsest veekindlast kummist ega kaota madalamal temperatuuril oma elastsust. Metallist elemendid asendatakse plastikust elementidega, mis jäätuvad vähem või on kaetud spetsiaalse kattega. Mõnedel klaasipuhastite mudelitel on ka sisseehitatud kütteelement, mis ennetab komponentide kinni külmumist tuuleklaasi pinnale.

 1. Hõõgküünlad. Nende defektide võib esineda mootori käivitamise probleeme. Mõnikord on võimatu mootorit käivitada.

AUTODOC`i nõuanne. Kui üks pistik ei tööta, siis võivad peagi puruneda ka kõik ülejäänud. Sellepärast peaksite need varuosad asendama komplektina.

Mida tuleks kindlasti asendada?

 1. Rehvid. Talvel suverehvidega sõitmine on keelatud. Sellepärast tuleks asendada suverehvid talvistega kohe, kui päeva keskmine temperatuur püsib mitu päeva madalamal, kui 7 ° C. Viimased on valmistatud pehmemast kummisegust, mis säilitab madalatel temperatuuridel oma elastsuse ja nende turvisel on rohkem sooni, mis vastutavad haardumise eest libeda pinnaga.
 2. Õli. Tänapäeval valmistab enamik autokeemia tootjad hooajalisi õlisid. Kui sõidukit kasutatakse äärmusliku kliimaga piirkonnas tuleks määrdeaine tõenäoliselt asendada. Näiteks 25W-40 viskoossusklassi hooajalist õli ei tohi kasutada temperatuuridel alla -5 ° C, 20W-40 - alla -10 ° C. Sellised õlid muutuvad külmaga paksuks, mis suurendab märkimisväärselt mootori kulumist käivitamisel, koormust starterile ja kütusekulu.
 3. Diiselkütus. Suvine diislikütus muutub temperatuuril -5 ° C pakuks. Seda ei saa ilma eelsoojenduseta kasutada. Tänu spetsiaalsetele komponentidele säilib talvine kütus temperatuuril -35 ° C ja mõned kütusetüübid isegi temperatuuril -55 ° C.

9 lisatarvikut ja vahendit, mis teid talvel aitavad

 1. Lume ja jää kaabits harjaga. Selle abil saate lihtsalt jääst ja lumest aknad ja kere puhtaks ilma, et see kahjustaks värvi või kriimustataks klaase. See on hädavajalik, kui autot hoitakse väljas.

 1. Udu vastased ained. Nende sisaldavad keemilist koostist, mis loovad klaaspinnale nähtamatu kaitse, ennetades niiskuse kondenseerumist.
 2. Lukuõli. See on spetsiaalne läbitungiv aine, mis hõlbustab läbi külmunud luku avamist. Seda kasutatakse sageli ka jäätumise vältimiseks.
 3. Labidas. See on hädavajalik, kui teil on vaja eemaldada lund kinni jäänud auto rataste alt. Soovitatav on hoida pagasiruumis 2 labidat: ruudukujulist ja ümara otsaga. Esimesega on mugav puhastada suuri alasid lumest. Viimane on vajalik lume või jää eemaldamiseks auto alt.

 1. Rehvimatid. Need pannakse lumega libiseva ratta alla või libisevale teele.
 2. Istmekatted. Need kaitsevad polsterdust mustuse eest ja loovad täiendava õhukihi tänu, millele tunduvad istmed soojemad kui autosse lähete. Mugavamalt sõitmises soovitame osta ka küttesüsteemiga istmekatteid.
 3. Käivituskaablid. Need aitavad teil mootorit või mõnda teist sõidukit käivitada, kui teie aku on tühjaks saanud. Peaksite valima paksud suurte alligaatorklambritega juhtmed: kui ahelas esineb isegi tühine takistus läheb kogu toide traadi üles soojendamiseks, kuid mitte mootori käivitamiseks.

 1. Veoköis. See aitab teil välja saada, kui oleks lumes kinni.

 1. Jääsulataja. See on keemiline aine, mis toimib jääeemaldajana. Näiteks aitab see eemaldada jääd garaažiukse juurest.

Järeldus. Paljud defektid, mis on suve jooksul märkamata jäänud ilmnevad talvel tänu raskete töötingimustele. Ennetamaks auto süsteemide lagunemist kõige ebasobivamal momendil ja tsivilisatsioonist eemal olles kinni jäämist on soovitatav autot kontrollida - soovitavalt teeninduses ja enne, kui ilm külmaks läheb. Võite oma sõidukile kindel olla, kui kõik selle osad ja koosted töötavad hästi ning kui teil on olemas lihtsad, kuid kasulikud tarvikud.

loader Palun oodake...