Plus
Proovige preemiumkontot
0   Asja
#
0,00 €
Palun lisage toode oma ostukorvi, et teha ost
vaata
Valige kategooria
Tootjad
24 Asja

Jootekolb on käsitööriist, mis on loodud erinevate osade kiireks ühendamiseks sulatatud joodisega: vask, nikkel, tina. Nende tööriistade abil on võimalik ühendada integreeritud vooluahelate, torude või juhtmete osi; neid kasutatakse ka metallide tinaga katmiseks.

Millised on jootekolvid?

  • Elektrilised jootekolvid. Nad võivad toiteallikana kasutada kaableid või patareisid. Välja arvatud mudelid, mis nõuavad standardpinget 220 V, tootekataloogid sisaldavad ka seadmeid, mis on varustatud sigaretisüütaja pistikuga. Need on loodud pingele 12 või 24 V. Seadme energiatarbimine on ligikaudu 15-40 W.
  • Gaasijootekolvid. Sisseehitatud tööelemendiga mudelid, mida kuumutatakse avatud tulel. Nende kasutamisel tuleb olla äärmiselt ettevaatlik.

Seadmed erinevad üksteisest tööpõhimõtete ja materjalide poolest, millest need on valmistatud:

  • Nikroom küttekehaga jootekolb. Vahelduvvool või otsevool läbib nikroomtraadi, et genereerida soojust, mis edastatakse jootmisotsani. Need on soodsad, neid on lihtne kasutada ja need peavad hästi vastu mehaaniliste mõjudele.
  • Keraamilise küttekehaga jootekolb. Nende tööriistade kütteelemendiks on keraamiline kassett, mis on ühendatud kõrgepinge klemmidega. Need tööriistad soojenevad üles väga kiiresti ja nende võimsus (st temperatuuri) on reguleeritav. Nende kütteseade ei talu suuri koormusi ning pole purunemisel asendatav.
  • Induktsioon jootekolb. Tööelementi kuumutatakse induktsioonpooliga, mis loob magnetvälja ja indutseeritud voolu. Need jootekolvid hoiavad temperatuuri automaatselt Curie punktis.
  • Jootepüstol. Need toodavad kõrge sagedusega impulssvoolu, mis soojendab otsa peaaegu kohe. Sobimatud pikemaks katkematuks töötamiseks.

Nende tööriistade disain võib olla:

  • Sirge. Nende tööriistadega on mugav töötada kitsastes kohtades.
  • Püstolkäepidemega. Käepide on korpuse suhtes sirge nurga all.
  • Jootejaamadega. Tööriista funktsionaalne osa on ühendatud juhtplokiga.

Tööpõhimõte

Need elektrilised seadmed muudavad elektrienergiat soojusenergiaks, mis edastatakse küttekehasse läbi jootepinna. Gaasimahutiga tööriistades soojendatakse jooteotsikut läbi gaasi põletamise. Kokkupuutelt töödeldava pinnaga jootekolb sulandub, see fikseerib tahkumisel liidetud osad.

Nõuanded jootekolbide kasutamiseks

Kasutage seadet vastavalt tootjapoolsetele juhistele ja järgige ettevaatusabinõusid. Ärge jätke seadet sisse ega kasutage seda tuleohtlike ainete läheduses. Tehke jootmistöid ainult hästi ventileeritud ruumides. Võimalusel kandke respiraatorit.

Kui olete töötamise lõpetanud, oodake, kuni tööriist on täielikult jahtunud ning alles pärast seda võite selle ära panna. Vältige niiskuse sattumist tööriista.

AUTODOC: mugav e-pood

Meie e-poest saate osta jootekolbe ja palju muud soodsate tingimustega. Madalad hinnad, regulaarsed kampaaniad ja tasuta kohaletoimetamise võimalus - need pole ainsad, mida oma klientidele pakume. Tellige AUTODOC'st - tehke tellimus internetist ja meie veebilehelt juba täna.

loader Palun oodake...