Plus
Proovige preemiumkontot
0   toodet
#
0,00 €
Osta sooritamiseks lisage palun ostukorvi tooteid

Rehvi kalkulaator

Otsi rehve suuruse järgi
Valige õige mõõt Rehvid
205 / 55 R15
Hooaeg
Kõik
Otsi

Kõik rehvikalkulaatori kohta

Soovite parandada oma sõiduki juhitavust ja stabiilsust libedal teel? Või soovite hoopis muuta sõitmist sujuvamaks ja pehmemaks? Selleks pole vaja ette võtta oma auto vedrustuse tõsist muutmist. Enamikul juhtudest saate oma sõiduki sõiduomaduste kohandamiseks selle erinevas suuruses rehvidega varustada. Siin räägime teile parendustest, mida sellise tuunimisega on võimalik saavutada ning selgitame, miks vajate rehvikalkulaatorit ja kuidas seda kasutada.

Autorehvide omavahelise vahetatavuse põhilised parameetrid

  • Rehvi laius. See määrab rehvi kontaktpinna ja sellest tulenevalt haardeomadused. Autod, mis on varustatud laiemate rehvidega on kuivadel teekattega pindadel stabiilsemad. Laiemad rehvid aitavad kaasa pidurdusteekonda lühendamisele ja minimeerivad ratta edasi pöörlemist järsul kiirendamisel. Siiski võib laiem turvis sõiduki juhitavust ka halvendada ja kütusekulu suurendada. Lisaks väheneb vesilennu tekkimise kiirus. Kitsaste rehvidega autod satuvad rööbastesse väiksema tõenäosusega. Samuti tagavad sellist tüüpi rehvid parema maastikusoorituse ja jõudluse lumelistel teedel.
  • Külgseina kõrgus. Mida kõrgem see on, seda paremad on summutavad omadused on rehvil. Kõrge profiiliga rehvid võtavad suurepäraselt endasse lööke ja tagavad sõiduki sujuva ja pehme sõidu. Madala profiiliga rehvid parandavad sõiduki juhitavust, dünaamikat ja manööverdatavust. Kõrgema profiiliga rehvide paigaldamine ilma, et muudaksite velje suurust võib moonutada spidomeetri näitu. Seega peaksite alati kontrollima, kas rehvid on omavahel vahetatavad.
  • Velje läbimõõt. See on seotud ratta velje läbimõõduga. Autode tuunimise osana saavad autoomanikud seda muuta, paigaldades tavalisest suurema läbimõõduga rehve. Reeglina seisneb see madalama külgseina kõrgusega rehvide paigaldamises. Põhimõtteliselt muutes velje läbimõõtu ja rehvide külgseina kõrgust saate pisut tõsta oma auto kliirensit.

Autorehvide markeeringud

Rehvisuuruse markeerimiseks kasutatakse kahte ühikute süsteemi: meetermõõdustikku ja mittemeetrilist.

Meetermõõdustiku süsteem on populaarne Euroopa ja Aasia tootjate seas. Selle kohaselt on rehvid markeeritud järgmiselt: 265/75 R15, kus 265 on rehvi laius millimeetrites, 75 - külgseina kõrgus protsendina rehvi laiusest, 15 - velje läbimõõt tollides. R täht viitab sellele, et rehv on radiaalne.

Mittemeetrilist markeerimise standardit kasutavad enamasti Ameerika tootjad. Näide sellisest rehvimarkeeringust: 31 × 10,5 R15, kus 31 on ratta üldine läbimõõt tollides, 10,5 - turvise laius, 15 - velje läbimõõt. R tähistab samuti radiaalset rehvi.

Miks on rehvisuuruse kalkulaator vajalik?

Vahel on standardrehvide asendamiseks üsna raske sobivaid rehve valida. Sest kui paigaldate liiga laiad rehvid või valite liiga kõrgete külgseintega rehvi, võivad rattad hakata rattakoobaste või vedrustuse osadega kokku puutuma. Veelgi enam, kui ratta üldine läbimõõt suureneb märkimisväärselt, võivad spidomeetri näidud tugevasti moonduda. Sellepärast ei tohi ratta üldine läbimõõt teie auto standardväärtusest erineda enam kui 5%. Lisaks on seatud piirangud ka rehvi laiusele: see peab vastama ratta velje nihkele (ET).

Kõiki neid aspekte võtab rehvisuuruse kalkulaator/konverteerija arvesse. Kõik, mida peate tegema on sisestama autole paigaldatud rehvide põhiparameetrid vastavatesse programmi väljadesse, seejärel klikkima nupule “Arvuta”. Seejärel kuvatakse teie autole sobivate rehvide nimekiri.

Veelgi enam, rehvikalkulaator konverteerib tollid millimeetriteks, et saaksite sisestada otsinguväljale Ameerika markeeringu. Samuti võite kasutada ka rehvide omavahelise vahetatavuse tabelit, siiski on kalkulaator palju mugavam tööriist.

Müügihitid

Minge preemium rehvimarkide valikusse