Plus
Proovige preemiumkontot
0   toodet
#
13-4144
0,00 €
Osta sooritamiseks lisage palun ostukorvi tooteid

Telli
MEIE UUDISKIRI

Meie viimaste uudiste ja nõuannete saamiseks lisage oma e-mail:

Infograafik

Hoiatustuled viitavad mitmete süsteemide sisselülitamist

Kaasaegsed autod on varustatud mitmete elektrooniliste süsteemidega, millest igaühel on hoiatusindikaatorid. Kokku on autol üle saja indikaatorsümboli. Siin räägime neist detailsemalt. Alustagem märkidest, mis annavad teada, kas süsteem on sisse lülitatid või mitte.

Saage rohkem teada
Euroopas populaarsed mootorite tüübid 2018 aasta esimeses poolest

Millised mootorite tüübid on olnud EU & EFTA riikide seas kõige populaarsemad 2018 aasta esimese kuue kuu jooksul?

Milline protsent nendest mootoritest on autodesse paigaldatud? Millised riigis on suur arv alternatiivse jõuallikaga autosid?

Meie uus infodiagramm aitab teile kõigile nendele küsimuste vastuse leida.

Saage rohkem teada

Populaarsed autovaruosad

Diisel- või bensiinimootor: mis on nende vahe

Tänapäeval autot ostval inimesel on esiteks vaja erinevaid sõidukeid kaaludes otsustada, kas soovitakse endale soetada elektriautot või sisepõlemismootoriga autot. Kui valik langeb viimase kasuks, siis tuleb siit edasi järgmine küsimus: kumb endale soetada, diisel- või bensiinimootoriga auto?

Saage rohkem teada
EGR-klapp: tööpõhimõte, rikke sümptomid ja asenduskulud

EGR-klapi mainimine toob tõenäoliselt mõne autojuhi seljale hirmujudinad, teisel tekitab see sõnaühend peaaegu allergilise reaktsiooni ja kolmandas tekitab see hoopiski küsimuse “Mida teeb EGR-klapp?” Alustame peamisest: sellest, mida lühend “EGR” tähistab; nimelt peitub selle täheühendi taga sõnaühend Exhaust Gas Recirculation ehk maakeeli “heitgaaside retsirkulatsioon”. Pisut lahtiseletatult võib öelda, et EGR-klapi näol on tegu auto mootoris kütuse põletamise tagajärjel tekkivate heitgaaside taas ringlussevõtmise süsteemi klapiga.

Saage rohkem teada

Nõuanded

Rehvide tasakaalustamine - mis see on, kui palju see maksab ning kui tihti tuleks seda teha?

Eesti kliimaoludes peavad autojuhid ette võtma rehvivahetuse kaks korda aastas, mis kõigi Euroopa riikide, eriti Lõuna-Euroopa puhul, nii ei ole. Ehkki rehvide hooajaline vahetamine ja uute soodsate autorehvide jahtimine on igaühele tuttavad tegevused, jätavad paljud autoomanikud seejuures tegemata ühe teise tähtsa hooldustöö - rehvide tasakaalustamise. Mõned ehk isegi pole sellest kuulnud või ei tea, millega on tegemist. Tegelikkuses on see väike, aga oluline ettevõtmine, millest on teile ja teie sõidukile palju kasu; eriti mõistlikuks teeb selle ärategemise tõsiasi, et rehvide tasakaalustamise hind pole sugugi kõrge. Käesolevas artiklis just sellest teemast ülevaatlikult juttu tulebki.

Saage rohkem teada
Tühja autoaku laadimine laadijaga: näpunäited ja korduma kippuvad küsimused

Sõiduki akut võib julgusega nimetada mootori kõrval selle kõige olulisemaks osaks: kui aku ei tööta, siis ei tööta ka masin ise. Lisaks paigalseisvale sõidukile ei tööta sellisel juhul ka mitmed auto abisüsteemid, mistõttu on äärmiselt tähtis osata hädaolukorras oma sõiduki akut laadida. Käesolevas artiklis vaatame, kuidas oma auto akut laadida akulaadijaga, kuidas sõiduki akut laadida teise masina abil ja umbes milline võiks olla aku laadimisele kuluv aeg. Lisaks selgitame, miks on oluline pärast teise autoga aku laadimist sellega sõita, millised on erinevad autoaku laadijate funktsioonid ja kuidas akulaadijat ühendada.

Saage rohkem teada

Uudised

Miks kaotab diisel Euroopas oma populaarsust

Nendel päevadel on näha diisliga autode nõudluse vähenemist Euroopas. Eeldatakse, et antud tendents jääb püsima ka järgnevatel aastatel. Jõuame selles selgusele.

Saage rohkem teada
Jaguar võidab esmakordselt Euroopa Aasta Auto tiitli

Aasta auto võistluse võitja tehti teatavaks Genfis. 2019 aastal oli selleks elektriauto ja linnamaastur Jaguar I-Pace. Esimest korda saab selle Briti brändi auto selle auhinna.

Saage rohkem teada

Sõnastik

Liiklusmärkide tüübid ja tähendused Eestis

Eesti Liiklusseaduse alusel jagunevad liiklusmärgid kokku kaheksasse rühma ning neid kasutatakse liikluskorra kehtestamiseks, liiklusohust teavitamiseks või liikluses orienteerumise lihtsustamiseks.

Saage rohkem teada
Kõik elektrisõidukite akude kohta: tööiga, hind ja mahutavus

On laialt teada, et elektriauto aku kaal moodustab sõiduki kogumassist märkimisväärse osa ning et elektrisõidukid kipuvad olema samaväärsetest sisepõlemismootoriga autodest seetõttu raskemad. 

Saage rohkem teada

Diagnostika

Roolivõimendi õli: kuidas seda valida ja vahetada

Roolivõimendi kasutusiga on mõeldud kestma kogu auto eluea, kuid ainult juhul, kui süsteemis ei esine roolivõimendi õli lekkeid. Mittevastavate õlide kasutamine või õli ajakohatu vahetamine on roolivõimendi purunemise peamised põhjused. Lugege meie artiklit, et saada teada, kuidas vältida vigu hüdraulilise õli valikul ning vahetamisel.

Saage rohkem teada
Piduriketaste ülekuumenemine: sümptomid, põhjused, probleemi lahendus

Üks kõige levinum piduriketta rikke põhjus on selle ülekuumenemine. Ülekuumenemise korral tõuseb ketta temperatuur kriitilise piirini, mis põhjustab piduriklotsi libisemise kettal ning pidurisüsteemi tõhusus langeb miinimumini.

Saage rohkem teada