• SHOP
  • PARTNERS
  • CLUB
Proovige preemiumkontot
0
Minu Garaaž
Lisa sõiduk
0
toodet #82-0746
0,00 €
Osta sooritamiseks lisage palun ostukorvi tooteid

Automootor

Mootori õlivahetuse vahetusvälp, maksumus ja nõuanded selle tegemiseks

Auto õlivahetus ehk üks sagedamini ette võetavaid hooldustöid. Samas ei tea nii mõnigi autojuht, kuidas valida õiget mootoriõli konkreetsele sõidukile, mis peaks olema õlivahetuse intervall ning kuhu kanti võiks jääda õlivahetuse hind. Käesolevas artiklis räägime lähemalt sellest, kuidas jälgida, et teie sõidukis oleks piisavalt hea kvaliteediga õli ning miks on nende asjaolude jälgimine nõnda oluline auto heakorra seisukohalt.

Saage rohkem teada

Mis on mootori kolb ja kuidas see töötab

Tänapäeval, mil elektriautod ja -sõidukid teevad aina kasvava kiirusega maailmas võidukäiku ning ka Eestis on elektrilisi sõidukeid tänavatel aina enam liikumas, oleme me tõenäoliselt sisepõlemismootori elupäevade lõpu alguses. Arvestades aga, kui laialt levinud see mootori liik veel endiselt on, on ehk huvitav vaadata, kuidas see täpsemalt töötab, uurides ühte selle väikest, aga olulist osa, millele tihti erilist tähelepanu ei pöörata - kolbi.

Saage rohkem teada

Auto pidurid

Piduriklotsid: tööiga, vahetamine ja hind

Pidurid kujutavad endast kogu auto ühte kõige olulisemat osa, nii on pidurite heakord ja õigeaegne piduriklotside vahetamine, millest käesolevas artiklis juttu tuleb, äärmiselt olulised. Olgugi, et mootor on see, mis sõiduki liikuma paneb ja käigukast koostu, mis jõudu parajas koguses edasi annab, on pidurisüsteem see, mis tagab ohutuse nii teie jaoks, teie lähedastele ning kõigile teistele liiklejatele. Kuid pidurisüsteemi heaolu pole oluline vaid turvalisuse huvides; selle autosüsteemi korrasolek mõjutab lisaks muudele aspektidele tugevalt ka sõidumugavust. Täiesti läbikulunud pidurid või siis õigeaegselt vahetamata jäänud eesmine ja tagumine piduriketas või -klotsid hakkavad paratamatult väga märgatavalt mõjutama seda, milline on üleüldine sõidukogemus.

Saage rohkem teada

ABS

ABS (mitteblokeeruv pidurisüsteem) on süsteem, mis ennetab sõiduki rataste täielikku lukustumist järsul pidurdamisel.

Saage rohkem teada

Nõuanded

Mida näitab rehvi kiirus- ja koormusindeks

Rehvi kiirusindeks on näitaja, mida üpris tõenäoliselt ei oska just iga autojuht oma sõiduki kohta öelda. Sama kehtib üldjuhul ka rehvi koormusindeksi kohta. Hetk, mis see küsimus aga vältimatult päevakorda kerkib, on üldiselt siis, kui auto rehvid või rehv katki oma läinud või need vägisi läbi kuluma hakkavad ja uusi on vaja osta. Kui teil just praegu selline olukord käes on, siis võib teid huvitada ehk ka see, kuidas pikendada rehvide kasutusiga.

Saage rohkem teada

Auto rehvid võrdlus: Michelin Pilot Sport 4 vs 4s

Alljärgnevas artiklis vaatame, kumb osutub võitjaks meie suures rehvivõrdluses Michelin Pilot Sport 4 S vs Michelin Pilot Sport 4. Võrdleme nende mürataset, haarduvust, üldisi omadusi ning lisaks ka seda, milline on rehvi(mustri) iseloom ning milline on vastavaid rehve kasutades auto juhitavus. Seda kõike ikka selleks, et teie valikut rehve ostes lihtsustada: pole vahet, kumma kasuks teie isiklikult pärast selle artikli lugemist otsustate, kvaliteetsed ja odavad autorehvid leiate te meie veebilehelt oma sõidukile kindla peale.

Saage rohkem teada

Populaarsed autovaruosad

Auto rattalaagri purunemine ja selle vahetamise hind

Käesolevas artiklis uurime, mis on rattalaagrid, mida selle osa toimimise kohta teadma peaks ning millised on rattalaagri purunemise eelsed tunnused. Lisaks vaatame ka seda, kui ohtlik on undav rattalaager ning anname sealjuures umbkaudse aimduse sellest, kui palju auto rattalaagri vahetus maksma läheb.

Saage rohkem teada

Autoaku vahetuse hind ja selle tööiga

Auto aku näol on tegemist kuluvosaga, mille väljavahetamine peab toimuma teatavate korrapäraste ajavahemike järel, täpselt nagu rehvide ja klaasipuhasti harjade puhul. Sellest, et autoaku vahetus tuleb peatselt ette võtta, annavad märku teatavad tunnused, millest räägime lähemalt alljärgnevalt. Lisaks vaatame, mis võiks olla mõistlik autoaku vahetuse hind siis, kui see viia läbi iseseisvalt (ja kuidas seda teha) ning siis, kui lasta see töö ära teha remonditöökoja mehaanikutel.

Saage rohkem teada

Sõnastik

Millistele automudelitele sobib bensiin E10

Et seda musta stsenaariumi vältida, on hea teada, millised riskid E10 kütuse kasutamisega kaasnevad, milline on selle kütuse mõju keskkonnale ja mida teada tuleks, et kurbi tagajärgi oma auto mootorile vältida.

Saage rohkem teada

Liiklusmärkide tüübid ja tähendused Eestis

Eesti Liiklusseaduse alusel jagunevad liiklusmärgid kokku kaheksasse rühma ning neid kasutatakse liikluskorra kehtestamiseks, liiklusohust teavitamiseks või liikluses orienteerumise lihtsustamiseks.

Saage rohkem teada

Uudised

Miks kaotab diisel Euroopas oma populaarsust

Nendel päevadel on näha diisliga autode nõudluse vähenemist Euroopas. Eeldatakse, et antud tendents jääb püsima ka järgnevatel aastatel. Jõuame selles selgusele.

Saage rohkem teada

Jaguar võidab esmakordselt Euroopa Aasta Auto tiitli

Aasta auto võistluse võitja tehti teatavaks Genfis. 2019 aastal oli selleks elektriauto ja linnamaastur Jaguar I-Pace. Esimest korda saab selle Briti brändi auto selle auhinna.

Saage rohkem teada

Diagnostika

Roolivõimendi õli: kuidas seda valida ja vahetada

Roolivõimendi kasutusiga on mõeldud kestma kogu auto eluea, kuid ainult juhul, kui süsteemis ei esine roolivõimendi õli lekkeid. Mittevastavate õlide kasutamine või õli ajakohatu vahetamine on roolivõimendi purunemise peamised põhjused. Lugege meie artiklit, et saada teada, kuidas vältida vigu hüdraulilise õli valikul ning vahetamisel.

Saage rohkem teada

Infograafik

Hoiatustuled viitavad mitmete süsteemide sisselülitamist

Kaasaegsed autod on varustatud mitmete elektrooniliste süsteemidega, millest igaühel on hoiatusindikaatorid. Kokku on autol üle saja indikaatorsümboli. Siin räägime neist detailsemalt. Alustagem märkidest, mis annavad teada, kas süsteem on sisse lülitatid või mitte.

Saage rohkem teada

20 aasta jooksul müüdud autode arv

Siin on mõned huvitavad graafikud, mille oleme teie jaoks ette valmistanud. Nendest leiate, milliseid auto kere stiile Lääne-Euroopa autojuhid vahemikus 1998 kuni 2017 aastal eelistasid. Näiteks on võimalik järgida järgnevat trendi: nõudlus sedaanide järgi on Euroopas vähenenud. Aasta aastasse registreeritakse selle keretüübiga autosid järjest vähem: nende protsent uutest registreeritud autodest on langenud 20 aastaga 76-lt 46-le.

Saage rohkem teada
Telli meie uudiskiri

Meie viimaste uudiste ja nõuannete saamiseks lisage oma e-mail: