Plus
Proovige preemiumkontot
0   toodet
#
0,00 €
Osta sooritamiseks lisage palun ostukorvi tooteid

Telli
MEIE UUDISKIRI

Meie viimaste uudiste ja nõuannete saamiseks lisage oma e-mail:

Infograafik

Hoiatustuled viitavad mitmete süsteemide sisselülitamist

Kaasaegsed autod on varustatud mitmete elektrooniliste süsteemidega, millest igaühel on hoiatusindikaatorid. Kokku on autol üle saja indikaatorsümboli. Siin räägime neist detailsemalt. Alustagem märkidest, mis annavad teada, kas süsteem on sisse lülitatid või mitte.

Saage rohkem teada
Euroopas populaarsed mootorite tüübid 2018 aasta esimeses poolest

Millised mootorite tüübid on olnud EU & EFTA riikide seas kõige populaarsemad 2018 aasta esimese kuue kuu jooksul?

Milline protsent nendest mootoritest on autodesse paigaldatud? Millised riigis on suur arv alternatiivse jõuallikaga autosid?

Meie uus infodiagramm aitab teile kõigile nendele küsimuste vastuse leida.

Saage rohkem teada

Populaarsed autovaruosad

Diiselmootor: esmavajalik

Paljud autojuhid, kes on juba valinud diiselmootoriga sõiduki on oma eelistest ja eripäradest teadlikud. Kuid need, kes alles hakkavad selliste mootoritega kokku puutuma, neil võib olla palju küsimusi. Selles artiklis üritame nendega tegeleda.

Saage rohkem teada

Nõuanded

Auto kere iseseisvalt kodus poleerimine: üksikasjalik juhend

Auto poleerimine on suurepärane viis, kuidas oma sõiduki välimust parandada ning ühtlasi anda panus sellesse, et see ka tulevikus kena välja näeks. Kuigi tegu on aeganõudva protsessiga, mis nõuab pühendumist, siis pole sõiduki poleerimine kodus kõigi vajalike vahendite olemasolul midagi, mida peljata tasuks. Tihti annavad autoomanikud oma sõiduki selle poleerimiseks professionaalide hoolde, kuid kui te soovite oma auto heaks midagi ise oma kätega ära teha ja selle käigus hulga raha kokku hoida, siis teadke, et sõiduki poleerimine kodus pole sugugi kontimurdev ülesanne. Vaja on vaid auto poleerimismasinat, auto poleerimispastat, veel mõningaid lisanduvaid kulumaterjale (sellest lähemalt hiljem), julget pealehakkamist ning kannatlikku meelt.

Saage rohkem teada
Auto kere iseseisvalt värvimine: mida teada

Autode värvimine on üks sõiduki viimistlemise ja hooldusega seonduvaid protsesse, mis on nende tekkest alates - ning eriti viimase paarikümne aastaga - läbi teinud suuri muutusi. Muutunud on nii sõiduki värvimise etapid, kasutatavate värvide koostised, nende keskkonnasõbralikkus kui kvaliteet. Käesolevas artiklis uurime seda, kuidas auto värvimine kodustes tingimustes tänapäeval toimub (sealhulgas nii sõiduki kere värvimine kui auto plastiku värvimine), ning ka seda, millised on sõiduki värvimise etapid.

 

Saage rohkem teada

Uudised

Miks kaotab diisel Euroopas oma populaarsust

Nendel päevadel on näha diisliga autode nõudluse vähenemist Euroopas. Eeldatakse, et antud tendents jääb püsima ka järgnevatel aastatel. Jõuame selles selgusele.

Saage rohkem teada
Jaguar võidab esmakordselt Euroopa Aasta Auto tiitli

Aasta auto võistluse võitja tehti teatavaks Genfis. 2019 aastal oli selleks elektriauto ja linnamaastur Jaguar I-Pace. Esimest korda saab selle Briti brändi auto selle auhinna.

Saage rohkem teada

Sõnastik

Liiklusmärkide tüübid ja tähendused Eestis

Eesti Liiklusseaduse alusel jagunevad liiklusmärgid kokku kaheksasse rühma ning neid kasutatakse liikluskorra kehtestamiseks, liiklusohust teavitamiseks või liikluses orienteerumise lihtsustamiseks.

Saage rohkem teada
Kõik elektrisõidukite akude kohta: tööiga, hind ja mahutavus

On laialt teada, et elektriauto aku kaal moodustab sõiduki kogumassist märkimisväärse osa ning et elektrisõidukid kipuvad olema samaväärsetest sisepõlemismootoriga autodest seetõttu raskemad. 

Saage rohkem teada

Diagnostika

Roolivõimendi õli: kuidas seda valida ja vahetada

Roolivõimendi kasutusiga on mõeldud kestma kogu auto eluea, kuid ainult juhul, kui süsteemis ei esine roolivõimendi õli lekkeid. Mittevastavate õlide kasutamine või õli ajakohatu vahetamine on roolivõimendi purunemise peamised põhjused. Lugege meie artiklit, et saada teada, kuidas vältida vigu hüdraulilise õli valikul ning vahetamisel.

Saage rohkem teada
Piduriketaste ülekuumenemine: sümptomid, põhjused, probleemi lahendus

Üks kõige levinum piduriketta rikke põhjus on selle ülekuumenemine. Ülekuumenemise korral tõuseb ketta temperatuur kriitilise piirini, mis põhjustab piduriklotsi libisemise kettal ning pidurisüsteemi tõhusus langeb miinimumini.

Saage rohkem teada