Plus
Proovige preemiumkontot
0   toodet
#
0,00 €
Osta sooritamiseks lisage palun ostukorvi tooteid

Telli
MEIE UUDISKIRI

Meie viimaste uudiste ja nõuannete saamiseks lisage oma e-mail:

Infograafik
Hoiatustuled viitavad mitmete süsteemide sisselülitamist

Kaasaegsed autod on varustatud mitmete elektrooniliste süsteemidega, millest igaühel on hoiatusindikaatorid. Kokku on autol üle saja indikaatorsümboli. Siin räägime neist detailsemalt. Alustagem märkidest, mis annavad teada, kas süsteem on sisse lülitatid või mitte.

Saage rohkem teada
Euroopas populaarsed mootorite tüübid 2018 aasta esimeses poolest

Millised mootorite tüübid on olnud EU & EFTA riikide seas kõige populaarsemad 2018 aasta esimese kuue kuu jooksul?

Milline protsent nendest mootoritest on autodesse paigaldatud? Millised riigis on suur arv alternatiivse jõuallikaga autosid?

Meie uus infodiagramm aitab teile kõigile nendele küsimuste vastuse leida.

Saage rohkem teada
Populaarsed autovaruosad
Nõuanded
Talvise sõidu näpunäited

Külma hooajal sõitmine nõuab juhilt erilist tähelepanelikkust. Kui te jätate tee mõneks sekundiks tähelepanuta võib see põhjustada liiklusõnnetuse. Räägime lähemalt sellest, mida peaksite talvel tähele panema ja kuidas probleeme vältida.

Saage rohkem teada
Pange oma auto talveks valmis: ekspertide nõuanded

Auto ja selle süsteemid nõuavad külmal aastaajast erilist tähelepanu. Paljud auto komponendid ja -süsteemid peavad töötama lisapinge all, sellepärast võivad need ootamatult puruneda. Selle ennetamiseks anname teile nõu, kuidas valmistada oma auto külma hooajaks ette.

Saage rohkem teada
Uudised
Miks kaotab diisel Euroopas oma populaarsust

Nendel päevadel on näha diisliga autode nõudluse vähenemist Euroopas. Eeldatakse, et antud tendents jääb püsima ka järgnevatel aastatel. Jõuame selles selgusele.

Saage rohkem teada
Jaguar võidab esmakordselt Euroopa Aasta Auto tiitli

Aasta auto võistluse võitja tehti teatavaks Genfis. 2019 aastal oli selleks elektriauto ja linnamaastur Jaguar I-Pace. Esimest korda saab selle Briti brändi auto selle auhinna.

Saage rohkem teada
Sõnastik
ABS

ABS (mitteblokeeruv pidurisüsteem) on süsteem, mis ennetab sõiduki rataste täielikku lukustumist järsul pidurdamisel.

Saage rohkem teada
Steptronic

Steptronic on automaatkäigukasti manuaalse käiguvahetuse funktsioon. Selle lõi Saksa tootja ZF Friedrichshafen AG ning see põhines 1996. aasta BMW disainil. Seda võib näha BMW, Mini, MG ja Rover`i autodel. Käigukasti saab juhtida, kasutades käigukangi või roolil asuvaid nuppe.

Saage rohkem teada
Diagnostika
Roolivõimendi õli: kuidas seda valida ja vahetada

Roolivõimendi kasutusiga on mõeldud kestma kogu auto eluea, kuid ainult juhul, kui süsteemis ei esine roolivõimendi õli lekkeid. Mittevastavate õlide kasutamine või õli ajakohatu vahetamine on roolivõimendi purunemise peamised põhjused. Lugege meie artiklit, et saada teada, kuidas vältida vigu hüdraulilise õli valikul ning vahetamisel.

Saage rohkem teada
Piduriketaste ülekuumenemine: sümptomid, põhjused, probleemi lahendus

Üks kõige levinum piduriketta rikke põhjus on selle ülekuumenemine. Ülekuumenemise korral tõuseb ketta temperatuur kriitilise piirini, mis põhjustab piduriklotsi libisemise kettal ning pidurisüsteemi tõhusus langeb miinimumini.

Saage rohkem teada