• SHOP
  • CLUB
Proovige preemiumkontot
0
Minu Garaaž
Lisa sõiduk
0
toodet #25-3669
0,00 €
Osta sooritamiseks lisage palun ostukorvi tooteid

Automootor

Mootori õlivahetuse vahetusvälp, maksumus ja nõuanded selle tegemiseks

Auto õlivahetus ehk üks sagedamini ette võetavaid hooldustöid. Samas ei tea nii mõnigi autojuht, kuidas valida õiget mootoriõli konkreetsele sõidukile, mis peaks olema õlivahetuse intervall ning kuhu kanti võiks jääda õlivahetuse hind. Käesolevas artiklis räägime lähemalt sellest, kuidas jälgida, et teie sõidukis oleks piisavalt hea kvaliteediga õli ning miks on nende asjaolude jälgimine nõnda oluline auto heakorra seisukohalt.

Saage rohkem teada

Mis on mootori kolb ja kuidas see töötab

Tänapäeval, mil elektriautod ja -sõidukid teevad aina kasvava kiirusega maailmas võidukäiku ning ka Eestis on elektrilisi sõidukeid tänavatel aina enam liikumas, oleme me tõenäoliselt sisepõlemismootori elupäevade lõpu alguses. Arvestades aga, kui laialt levinud see mootori liik veel endiselt on, on ehk huvitav vaadata, kuidas see täpsemalt töötab, uurides ühte selle väikest, aga olulist osa, millele tihti erilist tähelepanu ei pöörata - kolbi.

Saage rohkem teada

Auto pidurid

Piduriklotsid: tööiga, vahetamine ja hind

Pidurid kujutavad endast kogu auto ühte kõige olulisemat osa, nii on pidurite heakord ja õigeaegne piduriklotside vahetamine, millest käesolevas artiklis juttu tuleb, äärmiselt olulised. Olgugi, et mootor on see, mis sõiduki liikuma paneb ja käigukast koostu, mis jõudu parajas koguses edasi annab, on pidurisüsteem see, mis tagab ohutuse nii teie jaoks, teie lähedastele ning kõigile teistele liiklejatele. Kuid pidurisüsteemi heaolu pole oluline vaid turvalisuse huvides; selle autosüsteemi korrasolek mõjutab lisaks muudele aspektidele tugevalt ka sõidumugavust. Täiesti läbikulunud pidurid või siis õigeaegselt vahetamata jäänud eesmine ja tagumine piduriketas või -klotsid hakkavad paratamatult väga märgatavalt mõjutama seda, milline on üleüldine sõidukogemus.

Saage rohkem teada

ABS

ABS (mitteblokeeruv pidurisüsteem) on süsteem, mis ennetab sõiduki rataste täielikku lukustumist järsul pidurdamisel.

Saage rohkem teada

Nõuanded

Boschi klaasipuhastite tabel: leidke täiuslik sobivus

Õigete ja kvaliteetsete kojameeste valimine oma sõidukile võib olla väljakutse isegi kõige kogenumale autohuvilisele. Seetõttu on paljud tootjad koostanud tabeli, mis teeb valiku uute klaasipuhastite ostmisel veidi sujuvamaks. Bosch on üks sellistest tootjatest.

Saage rohkem teada

Auto süüteküünlad: tööiga ja millal neid vahetada

Süüteküünal on autoosa, mis on olemas igas bensiinimootoriga sõidukis - õigemini on neid suisa mitu (diiselmootoriga autodel on nende asemel pisut teisiti toimivad osad, nimelt hõõgküünal). Tavaliselt on autol süüteküünlaid täpselt sama palju kui mootoril silindreid, vaid osadel sõidukitel on süüteküünlaid kaks ühe silindri kohta.

Saage rohkem teada

Autode elektrikaseadmed

Autoaku vahetuse hind ja selle tööiga

Auto aku näol on tegemist kuluvosaga, mille väljavahetamine peab toimuma teatavate korrapäraste ajavahemike järel, täpselt nagu rehvide ja klaasipuhasti harjade puhul. Sellest, et autoaku vahetus tuleb peatselt ette võtta, annavad märku teatavad tunnused, millest räägime lähemalt alljärgnevalt. Lisaks vaatame, mis võiks olla mõistlik autoaku vahetuse hind siis, kui see viia läbi iseseisvalt (ja kuidas seda teha) ning siis, kui lasta see töö ära teha remonditöökoja mehaanikutel.

Saage rohkem teada

Populaarsed autovaruosad

EGR-klapp: tööpõhimõte, rikke sümptomid ja asenduskulud

EGR-klapi mainimine toob tõenäoliselt mõne autojuhi seljale hirmujudinad, teisel tekitab see sõnaühend peaaegu allergilise reaktsiooni ja kolmandas tekitab see hoopiski küsimuse “Mida teeb EGR-klapp?” Alustame peamisest: sellest, mida lühend “EGR” tähistab; nimelt peitub selle täheühendi taga sõnaühend Exhaust Gas Recirculation ehk maakeeli “heitgaaside retsirkulatsioon”. Pisut lahtiseletatult võib öelda, et EGR-klapi näol on tegu auto mootoris kütuse põletamise tagajärjel tekkivate heitgaaside taas ringlussevõtmise süsteemi klapiga.

Saage rohkem teada

Auto õhufilter: talitlushäirete tunnused

Auto õhufiltri näol on tegemist kuluvmaterjaliga, mille vahetamine pole ei kallis ega keeruline. Oluline on vaid ära tabada märgid, mis viitavad sellele, et mootori õhufilter tuleb välja vahetada, ning meeles pidada seda, umbes kui tihti too hooldustöö läbi tuleks viia.

Saage rohkem teada

Autode jõuülekanne

Mis on diferentsiaal ja miks seda lukustada?

Käesolevas artiklis uurime muu hulgas seda, mis on diferentsiaal, kas see on olemas kõigis autodes, milleks seda kasutada, millised autod seda kasutavad ning mis on diferentsiaali puudused ja eelised. 

Saage rohkem teada

Auto siduri vahetamise hind, selle tööiga ja millised on siduri libisemise tunnused

Ükskõik, kas teil on manuaalkäigukastiga või automaatkäigukastiga auto, on teie autol vähemalt üks sidur. Käesolevas artiklis teeme juttu aga just manuaalkäigukastiga autode sidurist, sellega seonduvatest probleemides, kuidas neid lihtsate tunnuste abil ära tunda ning kui palju maksab siduri vahetus. Seega, kui teil seisab ees automaatkäigukasti siduri vahetus, siis aitab see artikkel teid vaid osaliselt. Samas, kui teil on vaja oma automaatkäigukastiga autole varuosi, tehnilisi vedelikke või kuluvmaterjale osta, siis tasuks teil kindlasti vaadata meie veebipoodi, kus on näiteks vägagi konkurentsivõimeline automaatkäigukasti õli hind (ning veel palju kasulikke ja kvaliteetseid tooteid mõistliku hinnaga).

Saage rohkem teada

Sõnastik

Millistele automudelitele sobib bensiin E10

Et seda musta stsenaariumi vältida, on hea teada, millised riskid E10 kütuse kasutamisega kaasnevad, milline on selle kütuse mõju keskkonnale ja mida teada tuleks, et kurbi tagajärgi oma auto mootorile vältida.

Saage rohkem teada

Liiklusmärkide tüübid ja tähendused Eestis

Eesti Liiklusseaduse alusel jagunevad liiklusmärgid kokku kaheksasse rühma ning neid kasutatakse liikluskorra kehtestamiseks, liiklusohust teavitamiseks või liikluses orienteerumise lihtsustamiseks.

Saage rohkem teada

Auto kliimaseadmed

Uudised

Saksamaal avatakse maailma esimene automatiseeritud parkimisteenus

See teenus toimib Stuttgarti Mercedes-Benzi muuseumis. See on saksa gruppide Daimler ja Bosch ühisprojekt. Autod saavad end parkida ilma inimese sekkumiseta: juht peab vaid aktiveerima protsessi vastava nutitelefonirakenduse kaudu. Autojuhid saavad oma sõidukeid samal moel ka laadida.

Saage rohkem teada

Miks kaotab diisel Euroopas oma populaarsust

Nendel päevadel on näha diisliga autode nõudluse vähenemist Euroopas. Eeldatakse, et antud tendents jääb püsima ka järgnevatel aastatel. Jõuame selles selgusele.

Saage rohkem teada

Diagnostika

Roolivõimendi õli: kuidas seda valida ja vahetada

Roolivõimendi kasutusiga on mõeldud kestma kogu auto eluea, kuid ainult juhul, kui süsteemis ei esine roolivõimendi õli lekkeid. Mittevastavate õlide kasutamine või õli ajakohatu vahetamine on roolivõimendi purunemise peamised põhjused. Lugege meie artiklit, et saada teada, kuidas vältida vigu hüdraulilise õli valikul ning vahetamisel.

Saage rohkem teada

Infograafik

VW Golf IV: eelised

Volkswagen Golf IV on üks maailma populaarsematest autodest. See põlvkond anti välja 1997 aastal. Sellel on neli kere disaini: sedaan, kabriolett, 3 ja 5-ukseline luukpära. Viimane eristub suure arvu eeliste poolest, mida paljud Euroopa autoomanikud on välja toonud.

Saage rohkem teada

Autoprobleemid

Telli meie uudiskiri

Meie viimaste uudiste ja nõuannete saamiseks lisage oma e-mail: