0   Asja
#
0,00 €
Palun lisage toode oma ostukorvi, et teha ost

Saksamaal avatakse maailma esimene automatiseeritud parkimisteenus

Telli
MEIE UUDISKIRI

Meie viimaste uudiste ja nõuannete saamiseks lisage oma e-mail:

See teenus toimib Stuttgarti Mercedes-Benzi muuseumis. See on saksa gruppide Daimler ja Bosch ühisprojekt. Autod saavad end parkida ilma inimese sekkumiseta: juht peab vaid aktiveerima protsessi vastava nutitelefonirakenduse kaudu. Autojuhid saavad oma sõidukeid samal moel ka laadida.

See tehnoloogia ühildub uusimate Mercedes-Benzi E-klassi W213 mudelitega, mis on varustatud kaugjuhtimisega. Parkimismaja garaažis on suur hulk andureid, mis jälgivad keskkonda ja edastavad andmed autosse paigaldatud vastuvõtuseadmesse. Takistuse tuvastamisel peatub auto koheselt. Asjatundjate sõnul mahutab automatiseeritud parkimismaja 20% rohkem autosid kui tavaline, sest süsteem korraldab need üksteisele väga lähedale, ilma et kokkupõrked oleksid võimalikud.

Sellel tehnoloogial on palju ühist juhita sõidukites kasutatavaga. Viimastel aastatel on neid lahendusi välja töötanud ja täiustanud paljud autotootjad, sealhulgas Daimler, BMW, General Motors, Volvo ja teised. Neil kõigil on sama eesmärk: muuta sõiduprotsess täiesti autonoomseks. Robotparkimine on suurepärane viis selle ohutuks rakendamiseks. Esiteks saab garaaži paigaldada piiramatu arvu andureid ja kaameraid ning neid saab maksimaalselt parkimistingimustega kohandada. Teiseks tähendab vibratsiooni ja karmide keskkonnategurite puudumine, et mõõteriistade näidud on täpsemad.

loader Palun oodake...