0   Asja
#
0,00 €
Palun lisage toode oma ostukorvi, et teha ost

Miks kaotab diisel Euroopas oma populaarsust

Telli
MEIE UUDISKIRI

Meie viimaste uudiste ja nõuannete saamiseks lisage oma e-mail:

Nendel päevadel on näha diisliga autode nõudluse vähenemist Euroopas. Eeldatakse, et antud tendents jääb püsima ka järgnevatel aastatel. Jõuame selles selgusele.

Diiselautode müügi statistika Euroopas

Euroopa autotööstuse liidu andmete põhjal müüdi 2018. aastal EL riikides (va Malta) 15 158 874 autot ning 2017. aastal 15 136 590 autot. Seega oli diiselautode osakaal vastavalt 35,9% ning 44%. Kokkuvõttes vähenes nende nõudlus võrreldes eelmise aastaga 18,3%.

Briti uurimisasutus JATO tõi välja samuti diislikütuse transportimise nõudluse vähenemise 18% võrra. 27 Euroopa riiki mõjutanud statistika kohaselt müüdi 2018. aastal kokku 5,59 miljonit diiselautot. See on kogu sõiduautode arvust 36% ning madalaim indeks alates 2001. aastast, mil müüdi vaid 5,44 miljonit diiselautot. Vähenev trend oli eriti nähtav 2011. aastaga võrreldes, kui antud tüüpi sõidukite osa turul oli 55%.

JATO statistika näitab diisliga autode populaarsuse olulist vähenemist 20 riigis 27-st. Seega väheneb see kiiresti Suurbritannias, Skandinaavia ja Beneluxi riikides. 2018. aastal müüdi 30%, 22% ning 22% võrra vähem sõidukeid kui 2017. aastal.

Riigid, kus diisliga autosid on kõige rohkem ning kõige vähem

JATO andmetel oli diisliga autode osa Iirimaa, Portugali ja Itaalia turul 2018. aastal endiselt üle 50%. 2017. aastal säilis nende juhtiv positsioon kuues riigis: Iirimaal, Portugalis, Itaalias, Luksemburgis ning Horvaatias.

Kõige väiksem uute diisliga autode protsent registreeriti Hollandis ja Norras. Kogu müügist moodustavad nad 20%.

Diisel on esmaklassiliste brändide fännide valik

JATO statistika järgi oli 8 diisliga autot 10-st müüdud esmaklassilisest brändist. Seega eelistavad antud tüüpi kütust autojuhid, kes ostavad autosid nagu Audi, Mercedes, BMW, Volvo, Land Rover, Jeep ja teised. Peale selle on registreeritud väike müügi kasv 44% -lt 49% -ni kolme brändi puhul, sealhulgas isegi DS.

Mis on diiselmootorite populaarsuse vähenemise põhjusteks

  • Halb maine. See on põhjustatud skandaalide tõttu tuntud autotööstuse kontsernides, mis vähendasid kahjulike heitmete väärtusi meelega, paigaldades autodesse spetsiaalne tarkvara või muutes andurite andmeid.
  • Transpordi piirangud. Mõnes Euroopa linnas, nagu näiteks Hamburgis on keelatud sõita peamistel tänavatel autodega, mille heite kogused ei vasta viimasele heitkoguste standardile Euro 6. Pariisi, Madridi, Ateena, Düsseldorfi ja teiste linnade ametiasutused kuulutasid välja samuti kavatsuse kehtestada sarnased keelud.
  • Võimalik keeldumine sisepõlemismootoritest mõnes riigis. Norra, Suurbritannia, Holland, Prantsusmaa, Saksamaa ja India kavatsevad lähiaastatel üle minna elektriautodele.
  • Kõrge hind. Mõnes riigis suurendati ametiasutuste poolt veidi makse ja diislikütuse hindu ning samuti diiselautode hinnad sunnivad kliente aja jooksul diiselautodest loobuma.
  • Elektri- ja hübriidautode populaarsuse kasv. JATO statistika järgi kasvas alternatiivsete sõidukite müük märkimisväärselt 2018. aastal. 27 Euroopa riigi territooriumil registreeritud autode kogus kasvas 944 800 autoni, mis moodustas turul 6,5%. Antud väärtus oli 2008. aastal ainult 0,5%.

Kokkuvõte

Vaatamata sellele, et populaarsus väheneb, on Euroopa turul endiselt diisliga sõidukid. Sellegipoolest väheneb nende hulk järgnevate aastatega järk-järgult. Seda ei põhjusta ainult diiselmootorite halb maine, vaid ka elektriautode nõudluse suurenemine, mis, nagu eksperdid väidavad, toob kaasa sisepõlemismootoriga autode turult lahkumise.

loader Palun oodake...