Plus
Proovige preemiumkontot
0   toodet
#
0,00 €
Osta sooritamiseks lisage palun ostukorvi tooteid

Runflat

Otsi rehve suuruse järgi
Valige õige mõõt Rehvid
205 / 55 R15
Hooaeg
Kõik
Otsi

RunFlat rehvid: omadused, tüübid, tootjad

Rehvide läbistamise eest ei ole kaitstud ei kogenud ega ka uus autojuht. See võib olla tõeline probleem, kuna tühja rehviga sõitmine pole lubatud. Kui teil ei juhtu olema varurehvi ega spetsiaalset rehviparanduskomplekti näiteks juhul, kui teil puruneb kaks rehvi korraga tuleb pöörduda pukseerimisteenuse poole. Olukord, kui rehv puruneb suurel kiirusel on veelgi hullem: võite kaotada kontrolli oma sõiduki üle. RunFlat rehvid aitavad selliseid muresid vältida. Räägime teile, milliste rehvidega on tegu ning millised on nende eelised ja puudused.

Mis on RunFlat: ehitus, ajalugu, markeering?

RunFlat tehnoloogia eesmärgiks on minimeerida autoõnnetuse riski võimaldades autojuhil jõuda autoteenindusse. Lisaks saate selliste rehvide kasutamisel hoida kokku ruumi või vähendada kütuse tarbimist, sest te ei vaja varurehvid.

Lõhkematute rehvide arendamine algas 1930ndatel aastatel. Selle valdkonna teerajajaks sai Michelini ettevõte. 1934 aastal tutvustati maailmale esimest isekandvat rehvi, mille sees oli spetsiaalne vahtvooder, mis rehvi läbistamisel koorumse enda peale võttis. Torkekindla rehvi loomise ideega läksid kaasa ka Chrysler, Goodyear, Dunlop ja teised tootjad.

Täna on RunFlat rehvid saadavak kõigi juhtivate autotootjate tootevalikus. Sellised rehvid võivad olla erinevalt markeeritud. Näiteks järgmiselt:

 • Dunlop - DSST.
 • Pirelli, BridgeStone, Firestone - RFT.
 • Nokian - RFT ja RF.
 • Yokohama - RF ja ZPS.
 • Mandri - SSR ja CSR.
 • Michelin - ZP.
 • Goodyear - ROF ja EMT.
 • BF Goodrich - SSS.
 • Kumho - XRP.
 • Toyo - TRF.

RunFlat rehvide tüübid, nende eelised ja puudused

 • Isesulguv. Nende seest on hermeetiku kiht, mis tihendab läbistatud koha. Need rehvid on tavalistest kõigest 10–20% kallimad. Neid saab paigaldada autodele, mis pole rehvirõhu jälgimissüsteemiga varustatud. Neid rehve saab pärast läbistamist endiselt parandada. Siiski ei suuda need suurte sisselõigete või külgseina läbistamisel survet säilitada. Ise tihendamise efektiivsus väheneb külmal aastaajal.
 • Tugevdatud külgseintega. Nende külgseinad koosnevad paarist spetsiaalse nöörist ja kummi kihist. Need võtavad rehvi läbistamisel kogu koormuse enda kanda. Sellised rehvid on äärmiselt tugevad ja kulumiskindlad. Need maksavad tavalistest rehvidest umbes 1,5–2 korda rohkem. Need rehvid paigaldatakse tavalistele veljele ning võimaldavad teil pärast rehvi läbistamist kuni 80 km läbida. Siiski peaks nii sõites sõiduki kiirus olema alla 80 km/h. Lisaks on sellised rehvid tavalistest 20–40% raskemad. Enamikul juhtudest ei saa neid parandada.
 • Tugirõngaga. Valuvelje küljele kinnitatakse spetsiaalne plastikust või metallist rõngas, mis hoiab rõhu kaotamisel auto raskust. Sellised rehvid võimaldavad edasi sõita kuni 320 km. Need ei piira sõiduki kiirust isegi pärast rehvi läbistamist. Selliseid rehve paigaldatakse sageli soomustatud autodele, nagu ametlikud riigisõidukid. Need on kallid. Lisaks nõuab nende kasutamine spetsiaalsete velgede paigaldamist. Selliseid rehve saab paigaldada ainult spetsiaalsetes autoteenindustes. Nende kasutamine vähendab sõidumugavust.

Kelle jaoks on RunFlat rehvid hea valik?

Mitte iga autojuht ei suuda mõista selliste rehvide eeliseid. Kui teie jaoks onn mugavus ja dünaamika esmatähtsad peaksite eelistama tavalisi rehve. Kui hindate usaldusväärsust ja praktilisust, sõidate tihti maastikul või võtate ette pikki reise, võivad sellist tüüpi rehvid teile vägagi abiks olla.

Müügihitid

Minge preemium rehvimarkide valikusse