Plus
Proovige preemiumkontot
0   toodet
#
0,00 €
Osta sooritamiseks lisage palun ostukorvi tooteid

Rehvide kiirusindeks

Otsi rehve suuruse järgi
Valige õige mõõt Rehvid
205 / 55 R15
Hooaeg
Kõik
Otsi

Kuidas valida rehve kiirusindeksi alusel?

Üks põhilisi parameetreid, mida rehvide valimisel arvesse võtta tuleb, on kiirusindeks - see viitab kiirusele, millega rehv suudab lubatud koormust taluda. See on ladina tähtedega märgitud rehvi külgseinas. See markeering asub numbri juures, mis viitab koormusindeksile. Selles artiklis räägime teile lähemalt, mida need märgistused tähistavad. Valige kiirusindeks vastavalt oma sõiduki töötingimustele.

Rehvide kiirusindeksid
Kiirusindeks Kiirus, km/h
Q160
R170
S180
T190
U200
H210
VR210
V240
Z, ZR> 240
W270
Y300

Müügil on ka teiste kiirusindeksitega rehve. Näiteks B, D, E, F ja G-ga tähistatud tooteid, mida on võimalik kasutada kiirustel 50–90 km/h. Tavaliselt paigaldatakse selliseid rehve erisõidukitele.

Talverehvide ja suverehvide kiirusindeksite erinevused

Üldiselt on talverehvid disainitud rahulikumaks sõitmiseks: libedad ning jääga kaetud teed ei sobi võidu sõitmiseks. Enamikul juhtudest on sellised rehvid indeksiga R, S või T. Harvemini võib näha Q indeksiga tooteid. Kallimad rehvid võivad kanda H indeksit.

Suverehvid on disainitud suuremateks kiirusteks ning neil on reeglina H, V, W või Y indeks. Siiski on olemas ka rehve, mille indeks on S, T või isegi Q. Tavaliselt paigaldatakse neid maasturitele, mille jaoks on koormusindeks tähtsam kui kiirus.

Samuti on otsene seos rehvide kiirusindeksi ja nende külgseina kõrguse vahel. Mida kõrgem see on, seda madalam on kiirus, mille jaoks rehv on disainitud. See on lihtsalt seletatav asjaoluga, et kõrgemad külgseinad on enam altid deformatsiooni suhtes, seega ei sobi need suurel kiirusel sõitmiseks.

4 nõuannet rehvide valimiseks ja kasutamiseks

  1. Suverehvide ostmisel tuleks valida sama kiirusindeksi või suuremaga rehvid, kui teie tavapärased. Mis puutub talverehve, siis on lubatud valida sellised, mille kiirusindeks on madalam kui teie sõiduki maksimaalne kiirus.
  2. Kui valite tavalistest rehvidest madalama kiirusindeksiga rehvid, võtke arvesse, et see peaks olema 15% suurem, kui teie tavaline sõidukiirus. Kui lasete paigaldada sellised rehvid arvestage sellega, et mõnedes riikides peab juhi vaateväljas olema rehvide kiirusindeksiga kleebis. Ärge kunagi ületage seda kiiruse piirangut.
  3. Liiga suure kiirusindeksiga rehve pole mõtet osta. Need tavalistest kõvemad ning see võib halvendada teie sõidumugavust.
  4. Sama telje rehvidel peavad olema sama kiirusindeksiga. Rehvid mis on disainitud sõitmiseks suurel kiirusel on valmistatud kõvemast kummisegust. Rehvide jäikuse erinevus võib põhjustada sõiduki juhitavuse halvenemist. Autot hakkab ühele poole kiskuma.

Müügihitid

Minge preemium rehvimarkide valikusse