Plus
Proovige preemiumkontot
0   Asja
#
0,00 €
Palun lisage toode oma ostukorvi, et teha ost
vaata
Valige kategooria
Tootjad
14 Asja

Kuumaõhupüstol on ettenähtud väikeste pindade kuumutamiseks erinevate autoremonditööde raames. Eriti sageli kasutatakse seda vana värvi pehmendamiseks enne eemaldamist, täiteainete või teiste materjalide kuivatamiseks, torude puhastamiseks, termoreaktiivsete plastikust osade ja liimiga kinnitatavate detailide eemaldamiseks, jne.

Tööpõhimõte

Seadme korpus on reeglina valmistatud termoplastikust. Selle sees on elektrimootor, mis töötab suure kiirusega ventilaator ja spiraalne küttekeha. Mootor puhub õhku läbi kuumutusspiraali, tänu millele väljub õhk kuumaks.

Millist tüüpi kuumaõhupüstoleid on olemas?

Omaduste alusel:

  • Kodused majapidamises kasutatavad kuumaõhupüstolid. Neid on lihtne kasutada ja need tarbivad vähe energiat (kuni 1750 W). Suurim kuumutamise temperatuur on enamasti umbes 500 ° C. Sellised mudelid on tavaliselt varustatud kolmeastmelise toitelülitiga, ei tarbi palju elektrit ning on soodsad. Lisaks sellele ei tohi nendega järjepidevalt töötada kauem kui 15 minutit.
  • Professionaalsed kuumaõhupüstolid. Nende tööriistade poolt tarbitav energia on keskmiselt 2000 W, need suudavad õhuvoolu kuumutada kuni 650 ° C. Mõned mudelid sisaldavad temperatuuri stabiliseerimise süsteemi.
  • Tööstuslikud kuumaõhupüstolid. Need on suure võimsusega (üle 2000 W) seadmed, mida saab tööd katkestamata pikemat aega kasutada. Õhuvoolu temperatuur tõuseb 700 ° C-ni. Nendel tööriistadel on tihti ka palju lisafunktsioone: seadete mälu, ülekuumenemise kaitse, sissetuleva õhu filtreerimine, jne. Sellise seadme puuduseks on kõrge hind, raske kaal ja märkimisväärne elektritarbimine.

Disainilahenduse alusel:

  • Sirged. Neil ei ole käepidet ja need sobivad töötamiseks kitsastes kohtades.
  • Püstoli käepidemega. Neil on käepide, mis on korpuse suhtes õige nurga all. Neid on mugav pidevaks töötamiseks kasutada.
  • Kombineeritud. Need tööriistad on varustatud eemaldatava või keeratava käepidemega.

Nõuanded kuumaõhupüstolite kasutamiseks

Lugege tootjapoolseid soovitusi. Järgige kindlasti ohutusnõudeid, kasutage kaitseprille ja kindaid. Proovige töötada väljas või hästiventileeritud kohas. Ärge kasutage kuumaõhupüstolit kergestisüttivate vedelike läheduses ning ärge jätke seadet järelevalveta.

Vältige seadme ülekuumenemist. Valige töörežiim, mis vastab tehtavale tööle. Suunake õhuvool 45 ° nurga all ja veenduge, et õhu sisselaskevõre poleks mingil moel takistatud. Oluline on vältida tolmu ja niiskuse sissetungi. See võib negatiivselt mõjuda seadme kasutuseale.

Kui olete töötamise lõpetanud, valige madalaim temperatuurirežiim ja laske seadmel kaks või kolm minutit töötada. See võimaldab ennetada küttekeha enneaegset kulumist. Laske tööriistal enne selle ära panemist maha jahtuda.

AUTODOC: mugav veebipood

Looge endale e-poes AUTODOC konto ja saate hõlpsasti osta usaldusväärsete tootjate kuumaõhupüstoleid või teisi tööriistasid. Teie käsutuses on mugav kataloog, kust leiate kõik vajalikud tooted, samuti info käimasolevate kampaaniate kohta. Ostke kiirelt ja ilma probleemideta - tehke tellimus internetist või meie mobiilirakenduse kaudu.

loader Palun oodake...