0   Asja
#
0,00 €
Palun lisage toode oma ostukorvi, et teha ost

Steptronic

Telli
MEIE UUDISKIRI

Meie viimaste uudiste ja nõuannete saamiseks lisage oma e-mail:

Steptronic on automaatkäigukasti manuaalse käiguvahetuse funktsioon. Selle lõi Saksa tootja ZF Friedrichshafen AG ning see põhines 1996. aasta BMW disainil. Seda võib näha BMW, Mini, MG ja Rover`i autodel. Käigukasti saab juhtida, kasutades käigukangi või roolil asuvaid nuppe.

Selleks, et lülitada automaatse käigukasti režiim manuaalset juhitavale tuleb kasutada käigukangi ja viia see lihtsalt asendisse “Manual/sport“ (M/S). Pärast seda saate hooba  liigutada ülespoole ja edasi minemiseks allapoole.

Steptronic`u juhtimiseks rooliga kasutage paremal olevaid nuppe. Rooliratta esiosas asuvad nupud vastutavad madalamate käikude eest ja tagumises osa eest – kõrgemate käikude eest..

Erinevalt Tiptronic süsteemist ei võimalda Steptronic täielikku manuaalselt juhtimist. Pardaarvuti jälgib pidevalt kiirust ja saab teatud juhtudel käigukasti üle kontrolli haarata, sellisteks olukordadeks on:

  • veorataste libisemine;
  • gaasipedaali vajutamata allamäge sõitmine;
  • mootori kiiruse järsk langus;
  • elektroonilise juhtseadme tuvastatud rikke;
  • automaatkäigukasti juhtseadme rike.

Steptronic suudab kohaneda individuaalse sõidustiiliga. Süsteem mäletab sõidumaneere ja reguleerib automaatset käiguvahetust olenevalt juhi harjumustest. Sõidumugavuse parandamiseks pakub Steptronic kahte täiendavat režiimi: "Kick-down" (sportlik) ja "stop and go" (ökonoomne).

loader Palun oodake...