Plus
Proovige preemiumkontot
0   Asja
#
0,00 €
Palun lisage toode oma ostukorvi, et teha ost
vaata
Tootjad
102 Asja

Parkimisandurid on spetsiaalsed seadmed, mis aitavad lihtsustada parkimise protsessi. Need teavitavad juhti takistustest moel, mis võimaldab aeglustada. Nende kasutamine on eriti mõistlik öösel ja piiratud aladel.

Kasutamise põhimõte

Standard disainiga süsteemid on varustatud anduritega, mis kiirgavad ultraheli laineid ja saavad takistustelt peegeldusi. Naasva signaali info tagasitoimetamise kiiruse saadetakse juhtplokile. Nende andmete alusel genereeritakse sõnum, mis edastatakse juhile hoiatusseadme kaudu.

Samuti on ultraheliandurite asemel olemas metalliseeritud liimantenniga mudeleid. Need loovad elektromagnetvälja ja reageerivad selle muutustele.

Millist tüüpi parkimisandureid on saadaval?

Tootjad pakuvad erinevate hoiatusmeetoditega süsteeme:

 • Helisignaal. Kui auto läheneb takistusele, hakkab seade tegema rütmilisi helisid. Need muutuvad kiiremaks, kui kaugus takistusele väheneb. Kui see on kriitiline, muutub heli ühtlasemaks.
 • Visuaalne häire. See võib olla:
  • LED. See põhineb erinevate värviliste lampide kasutamisel. Värv muutub rohelisest punaseks, kui auto läheneb objektile.
  • Numbriline. Kuvatakse kaugus takistusest.
  • LCD-ekraaniga. Kuvatakse sõiduki skemaatiline pilt koos numbrilise väärtusega takistuseni.
 • Kombineeritud. See on visuaalsete ja helihäirete kombinatsioon.

Kataloogides esinevad parkimisandurite mudelid erinevad andurite arvu poolest. Neid võib olla 4, 6, 8. Andurid võivad asuda nii tagumisel kui esimesel põrkerauad, aga ka mõlemal. Enamasti asetatakse need tagumise kaitseraua külge. Esimesed andurid paigaldatakse sageli kõrgetele ja pika kapotiga sõidukitele.

Süsteemi elemente saab üksteisega juhtme abil ühendada. Kuid on ka traadita mudeleid, kus juhtseadme ja hoiatusseadme vaheline ühendus toimub raadiosignaali kaudu.

Parkimisandurite kasutamise iseärasused

 1. Vaadake kindlasti tootjapoolseid juhiseid.
 2. Veenduge, et järgitakse kaitseraua süsteemielementide paigalduskõrguse soovitusi. Kui need paigutatakse liiga madalale, on valearvestuse tõenäosus suurem. Liiga kõrgele asetamine põhjustab madalate objektide mitte tuvastamist.
 3. Puhastage seadmeid pehme lapiga, vältige jämedate ja abrasiivsete materjalide kasutamist.

AutoDoc: mugav internetist ostmine

Meie veebilehelt saate tellida parkimisandureid, videoregistraatoreid, satelliitnavigaatoreid, auto helisüsteeme ja palju muud. Pakume kvaliteetseid taskukohaste hindadega seadmeid. Seega saate auto hooldusele vähem kulutada eriti kui võtate osa meie kampaaniatest. Kui soovite, et AutoDoc'i e-pood oleks alati käepärast, siis paigaldage meie mobiilirakendus. AutoDoc: usaldusväärne, soodne ja mugav.

loader Palun oodake...