Plus
Proovige preemiumkontot
0   Asja
#
0,00 €
Palun lisage toode oma ostukorvi, et teha ost
vaata
Tootjad
500 Asja

Rattakatteid kasutatakse enamasti sõidukite välimuse parandamiseks. Paljud tarvikud pakuvad kaitset ka tolmu, mustuse, liiva ja muude abrasiivosakeste eest, sellel on positiivne mõju piduriosade tööeale. Lisaks vähendavad need lisatarvikud ketta deformeerumise ohtu külgsuunalise kokkupõrke korral võttes selle mõju endasse.

Rattakatete tüübid

Rakendatavus:

  • Spetsiifilise auto mudeli jaoks. Need järgivad tihti originaalketaste kujundust ja dekoreeritakse automargi logoga. Need on usaldusväärsed ja atraktiivsed, kuid nende hinnad on üsna kõrged.
  • Universaalsed. Need sobivad erinevatele sõidukitele ning on valitud raadiustega. Need on soodsamad kui esimene tüüp ja neid pakutakse kataloogides sageli laias valikus.

konstruktsiooniomaduste järgi:

  • Avatud tüüpi. Neil on suured õhu sisselaskeavad, mis aitab tagada hea õhuringluse. Kuid need varjavad halvasti defekte rataste kokkupõrgetest ega kaitseta mustuse ja tolmu eest. Lisaks on nende puhastamine keeruline.
  • Suletud tüüpi. Need on autotarvikud, millel on kas väikesed õhu sisselaskeavad või need puuduvad. Need kaitsevad hästi pidurisüsteemi osi, peidavad korrosiooniplekke või mehaanilisi kahjustusi. Kuid piiravad süsteemi jahutavat õhu sissevoolu, mis võib põhjustada piduriosade varajast kulumist.

Rattakatted erinevad üksteisest ka vormi poolest. Neil on kas tasane või kumer välispind. Tasase pinnaga tarvikud ühilduvad tihedalt, neid on raske kahjustada, sest need pole kõrvaleulatuvad. Kumera pinnaga kate on vähem praktiline, kuid palju esinduslikum.

Tarvikute tootmiseks kasutatakse erinevaid materjale:

  • Plastik. See on kerge, odav, ega korrodeeru. Painduvast plastikust valmistatud tarvikud suudavad taastada oma vormi ka pärast mehaanilist kokkupõrget.
  • Metall. Metalltooted on äärmiselt vastupidavad ja kaaluvad üsna palju. Need pole suure niiskuse korral korrosiooni eest kaitstud.
  • Erinevat tüüpi kummid. Need on paindlikud, kerge kaaluga, pehmed materjalid, mida kasutatakse laias temperatuurivahemikus.

Lisatarvikuid saab kinnitada vedruga riividega või kruvidega rummu külge. Esimene kinnitusviis võimaldab lihtsat monteerimist ja demonteerimist, teise kinnitamine ja eemaldamine on keeruline, kuid usaldusväärsem.

Rattakottide kasutamine

  1. Kasutage ainult tarvikuid, mis sobivad mõõtmete ja muude omaduste poolest. Tehnoloogilised augud ja kinnitusdetailid peaksid vastama standardosadele.
  2. Enne rattakatete paigaldamist veenduge, et need poleks deformeerunud ega muude  oluliste kahjustustega. Kontrollige vedru jäikust: mida suurem see on, seda usaldusväärsem kinnitus on.
  3. Puhastage tarvikute välimised ja sisemised küljed käsna- ja seebilahusega. Reeglina võimalik ka auto automaatpesu.

AUTODOC: mugav internetist ostmine

Kas soovite osta tarvikuid soodsatel tingimustel? Registreeruge AutoDoc'i e-poes. Kõik meie tooted on soodsate hindadega ja mõnedele neist on isegi kampaaniad, et saaksite raha säästa. Tehke e-tellimus meie veebilehel või mobiilirakenduse abil, et osta rattakatted kasumlikult.

loader Palun oodake...