Plus
Proovige preemiumkontot
0   Asja
#
0,00 €
Palun lisage toode oma ostukorvi, et teha ost
vaata
Tootjad
34 Asja

Kui soovite reisi ajal alati värskeid tooteid ja jahutatud jooke omada, peaksite endale ostma autokülmiku. Eriti oluline on see pikkade reiside ja puhkuse ajal.

Autokülmikute tüübid

Seadmed erinevad oma mahu poolest. Kataloogides leiate näiteks 8, 19, 60 liitrise mahuga külmikud. Uks võib asuda kasti ülaosas või küljel. Lisaks tavalistele toodetele on saadaval ka   kompaktsed jookide jahutajad. Tänu nende konstruktsioonile pannakse pudel või purk lihtsalt spetsiaalsesse hoidikusse.

Töörežiimi poolest võivad autokülmikud olla:

  • Kompressiooniga. Jahutus toimub kiiresti. Reeglina on temperatuuri kontrollimine võimalik. Puuduseks suhteliselt kõrge hind.
  • Termoelektrilised. Paljud neist suudavad tooteid nii jahutada, kui soojendada. Sageli on neil üsna väike maht, kuid need töötavad vaikselt ja on soodsad.
  • Gaasiga. Need sobivad ideaalselt telkimiseks ja pikemateks reisideks. Need saavad toidet mitte ainult sigaretisüütajast, vaid ka gaasiballoonist, ilma et oleks vajadus neid auto elektriseadmega ühendada.

Tootjad pakuvad kaasaskantavaid külakaste ja sisseehitatud seadmeid. Need asuvad tavaliselt istmetevahelistes käetugedes või nišis.

Kasutamisrežiim

Termoelektriliste seadmete jahutamine on tingitud alalisvoolust, mis läbib pooljuhtplaate. Üks osa pooljuhtplaadist asub kambris, teine ​​- väljaspool seda. Seadmest saadav kuumus väljastatakse, mille tagajärjel sisemiste elementide temperatuur väheneb ja välimine temperatuur tõuseb.

Teist tüübi seadmed töötavad külmutusainel. Selleks võib olla freoon või ammoniaak. Ammoniaagilahusi autokülmiku gaasis, mida nimetatakse ka absorptsioonkülmikuks, muutub soojemaks ja voolab läbi torude aurustisse. Segust eraldub ammoniaak, sealjuures muutuvad pooljuhtplaat ja kambri siseruum jahedamaks.

Mis puutub kompressoriga seadmetesse, läheb freoon aurustisse läbi avause. Surve kiire kadumise tõttu vedelik aurustub. Seega võtab jahutusaine aurustuselementidest kuumuse, tagades seadme siseruumi jahutuse. Kompressor imab auru, surub selle kokku  ja edastab kondensaatorile. Seal edastab jahutusaine kuumuse keskkonda ja naaseb vedelasse olekusse.

Nõuanded auto külmikute kasutamiseks

  1. Seadme kasutamisel ja hooldamisel järgige tootja soovitusi.
  2. Puhastamisel vältige karedate käsnade, abrasiivsete puhastusvahendite ja lahustite kasutamist. Enamikul juhtudest piisab niiske lapi ja väikese koguse seebilahuse kasutamisest.
  3. Kui valisite termoelektrilise seadme, siis üritage selle sisse panna ainult eelnevalt küpsetatud toiduained. Vastasel korral kulub vajaliku temperatuuri saavutamiseks rohkem aega.
  4. Veenduge, et kasti sisu ei takista selle ukse sulgemist. Kaitske seadet otsese päikesevalguse eest.

AUTODOC: mugav internetist ostmine

Kui teil on vaja vastupidavat autokülmikut, siis külastage meie e-poodi. Teeme koostööd usaldusväärsete tootjatega. Sooritage oma ostud internetist kohe praegu ning töötleme teie tellimuse kiiresti edastades selle teile võimalikult kiiresti. Lisaks pakub AutoDoc regulaarseid kampaaniaid. See on hea võimalus rohkem säästa. Ärge jätke seda võimalust kasutamata!

loader Palun oodake...